Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Práce na DPP a pojištění  (Přečteno 1299 krát)

romulda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Práce na DPP a pojištění
« kdy: Leden 23, 2011 »

Někde se píše, že u DPP nemusím platit SP ani ZP a někde zase,že jen ZP. Tak jak to bude, když budu na ÚP, skončí mi 5měs. podpora a já budu poté pracovat na DPP, co musím odvádět? Když bude částka do 2000,- má mi zaměstavatel strhnout 15% daň?, jestli je to povinost u kterékoliv hrubé mzdy. Když nebudu platit SP, tak se mi nic nezapočítává do důchodu, a nemám nárok na nemocenskou, že.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Práce na DPP a pojištění
« Odpověď #1 kdy: Leden 25, 2011 »

Z dohody o provedení práce se neodvádí zdravotní ani sociální pojištění, Pokud byste nebyl evidován na ÚP (při evidenci na ÚP za vás platí zdravotní pojištění stát), tak byste si musel platit zdravotní pojištění sám jako osoba bez zdanitelných příjmů.
Jestliže u zaměstnavatele podepíšete prohlášení k dani, tak vám zaměstnavatel nestrhne žádnou daň z příjmů. Vypočítanou daň pokryje sleva na poplatníka.
Z odměn za DPP se neodvádí pojistné na sociální pojištění, takže se vám příjem z dohody nezapočítává do důchodu, ani nevznikne nárok na nemocenskou.
IP zaznamenána

ivzez

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 72
Práce na DPP a pojištění
« Odpověď #2 kdy: Únor 02, 2011 »

Chcete-li, aby se doba práce na DPP započetla do odpracovaných let, můžete se k sociálnímu/důchodovému pojištění přihlásit dobrovolně.
IP zaznamenána
Stran: [1]