Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o pracovní činnosti  (Přečteno 2058 krát)

jakader

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 13
Dohoda o pracovní činnosti
« kdy: Leden 30, 2011 »

Dobrý den, pracuji na HPP, u svého zaměstnavatele mám podepsané prohlášení poplatníka. Od února 2011 bych mohla vykonávat činnost na dohodu o pracovní činnosti, měsíčně cca 5 500 Kč. Z této dohody o pracovní činnosti bude odvedena zálohová daň? Prohlášení mohu podepsat pouze u jednoho zaměstnavatele? Odvádí se zdravotní a sociální pojištění? Jakým způsobem bude provedeno vyúčtování daně po uplynutí roku 2011-musím podat daňové přiznání či je možno, aby toto zúčtování provedl  zaměstnavatel? Děkuji mnohokrát za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2011 »

Prohlášení k dani můžete mít ve stejném období podepsané jen u jednoho zaměstnavatele. Z DPČ bude odvedena zálohová daň (příjem vyšší než 5 tis.), sociální a zdravotní pojištění. Za rok 2011 budete podávat daňové přiznání.
IP zaznamenána

cacenka

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 52
Dohoda o pracovní činnosti
« Odpověď #2 kdy: Březen 03, 2011 »

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, jsem OSVČ a kamarádka mi během roku 2010 pomáhala s prací (vedu internetový obchod), opravdu jen pomáhala, a zcela bezúplatně resp. zadarmo. Zapojila se do jistého projektu EU, aby mohla čerpat dotaci musi mít dohodu o provedení práce, můžu ji vystavit bezúplatnou dohodu o provedení plátce takto dodatečně aniž bych porušovala jakýkoli předpis? \"Globální dotaz\" - Je vůbec možné, aby mi někdo pomáhal bezúplatně resp. zadarmo v tomto slova smyslu?? Děkuji velice za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]