Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nepodepsané prohlášení poplatníka k dani  (Přečteno 1414 krát)

lucajs

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Dobrý den,

potřebuji poradit s následující nejasností.

Otec podniká a má za rok 2010 příjmy z podnikání dle § 7. Současně pracoval v roce 2010 pro obec, kde však NEPODEPSAL prohlášení poplatníka k dani. Příjmy od obce byly v měsících 1 - 10/2010 tak malé, že byly daněny srážkovou daní.
V listopadu a prosinci byla uplatněna zálohová dan (součet daně) = 2460,- Kč. Když od nich chtěl potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činosti, vytiskli mu spolu s tím také výpočet daně a daňového zvýhodnění u daně z příjmu fyzických osob ze závislé činnosti. Kde mu vypočetli daň 2 430,- Kč a vznikl mu přeplatek 30,- Kč.

Dle mého názoru, když nepodepsal ten růžový papír nemůže mu obec vypočítat daň, ale měl by si otec spolu s příjmy z podnikání zdanit příjem od obce SÁM v přiznání, které bude v březnu podávat. A vzhledem k tomu, že mu v daňovém přiznání po uplatnění slev na dani (sleva na poplatníka) vychází nulová daň je tedy možné, že to co za něho obec odvedla ve formě zálohové daně (2460,-) může požadovat od FÚ zpět? Vznikne mu tedy přeplatek ve výši 2 460,- Kč?

Je to tak? Nebo obec postupovala správně o on nemá na tu částku 2 460,- Kč již nárok.

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]