Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: jak vyplnit daňové přiznání  (Přečteno 1041 krát)

helcag

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
jak vyplnit daňové přiznání
« kdy: Leden 27, 2011 »

Dobrý den,
minulý rok jsem pracovala 4 měsíce jako OSVČ, poté jsem byla 2 měsíce OBZP a potom jsem byla 6 měsíců v evidenci na ÚP. Když jsem byla vedená na úřadu práce, tak jsem si přivydělávala do 4000Kč měsíčně na DPP (nicméně strhávali mi 15% srážkovou daň, nevěděla jsem tehdy o prohlášení poplatníka k dani, podepsala jsem ho až za poslední měsíc.). Musím uvádět do daňového přiznání i příjmy z úřadu práce (podpora v nezaměstnanosti) a částky, které jsem si vydělala na DPP?  Je nějaká šance, získat zpět tu 15% srážkovou daň? Nebo mám do daňového přiznání uvést pouze částky vydělané za ty 4 měsíce práce jako OSVČ.
Předem díky za odpověĎ.
Helena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
jak vyplnit daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2011 »

Podpora v nezaměstnanosti od úřadu práce je osvobozená od daně, takže se do daňového přiznání neuvádí. Stejně tak nebudete uvádět příjmy, které byly zdaněné srážkovou daní.

Máte šanci získat zpět srážkovou daň, pokud u zaměstnavatele do 15.2. 2011 dodatečně podepíšete prohlášení k dani (§ 38k, odst.7 ZDP). Pokud ale zaměstnavatel změní srážkovou daň na zálohovou, tak budete muset tyto příjmy uvést do svého daňového přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]