Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura z skliku  (Přečteno 2267 krát)

Keert

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Faktura z skliku
« kdy: Leden 27, 2011 »

Dobrý den,

1. dnes mi dorazila na účet provize z reklamního systému sklik partner za minulý rok. Ovšem má to háček. Fakturu za mě mým jménem automaticky vystavuje sklik a já si ji od nich následně stáhnu. Faktura ale nemá žádné číslo. Jak ji tedy zařadit do mé číselné řady faktur? Můžu ji nějaké číslo dodatečně přidat aby to bylo účetně v pořádku? Jak? :)

2. Další věc. Tato faktura má všechny náležitosti, které jsou ze zákona povinné na faktuře uvádět. Až na jednu - chybí údaj o registraci podnikatele na ŽÚ. Je to problém?

3. No a poslední dotaz už jen obecně.  Jsem neplátce DPH, eviduji vystavené faktury (příjmy) - výdaje pak paušálem. Pokud vystavím fakturu 15.12.2010, její splatnost je 30.12.2010, ale je na účet uhrazena až po splatnosti 14.1.2011.....příjem tedy zařadím až do roku 2011? Musím ji pak evidovat jako pohledávku roku 2010, pokud nebyla uhrazena k datu splatnosti 30.12.2010?

Pokud bych vystavil fakturu např. 15.12.2010 a měla splatnost 15.1.2011, uhrazena by byla 10.1.2011 tak předpokládám že to není pohledávka z roku 2010 je to tak?

Děkuji za pomoc.

EDIT: Ještě bych se rád zeptal...pokud vystavuji zákazníkům faktury pouze elektronicky (zasílám e-mailem)...je možné faktury za rok 2010 archivovat pouze na CD (nemít od nich papírové kopie)? Nebude případné kontrole vadit když jim to předložim v počítači? :)

Evidenci závazků v případě poušálu předpokládám dělat nemusím?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Faktura z skliku
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2011 »

1. Faktuře můžete dodatečně přidat své číslo, připíšete je rukou.

2. Není to žádný velký problém. Jestli chcete mít všechno v dokonalém pořádku, tak si vytiskněte fakturu skliku, k ní vystavte svoji fakturu i s číslem a s údajem o registraci a obě faktury sepněte.

3. Příjmy přiznáváte až v tom roce, ve kterém vám byly faktury uhrazeny. Datum splatnosti, uvedený na faktuře, nehraje roli, důležitý je pohyb peněz. Všechny faktury, které jste vystavil v roce 2010, a které nebyly do konce roku zaplaceny, jsou pohledávkami roku 2010.

Vystavené faktury si archivujte na CD, pokud by je kontrola chtěla předložit v papírové podobě, tak snad nebude problém jim je vytisknout. Pokud vím, tak FÚ paušalisty nekontroluje.

Při paušálu musíte vést jen záznamy o příjmech a evidenci pohledávek, závazky nemusíte evidovat.
IP zaznamenána
Stran: [1]