Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR  (Přečteno 4651 krát)

jirkaj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den.

Získal jsem zakázku pro Rakouskou firmu (plátce DPH) - konzultační/analytické/programátorské práce na SW. Přihlásil jsem se tedy u nás k DPH. Na části tohoto projektu vužívám služeb dvou českých firem (obě plátci DPH). Fakturuji tedy do Rakouska bez DPH s poznámkou, že DPH platí příjemce služby. Od českých dodavatelů dostávám faktury za služby s DPH. Vzhledem k tomu, že mi tento projekt zabírá veškerý čas nemám žádnou další fakturaci. Protože do konce měsíce už žádná fakturace nebude, chtěl jsem si připravit Přiznání k DPH a tam bych potřeboval radu jak to má správně vypadat. Prostudoval jsem si zákon a prošel internet. Podle všeho bych měl mít v první části na řádcích 1 a 2 uvedeno 0 (nemám žádné fakturace do čr). V části dvě na řádku 21 fakturace do Rakouska. Ve čtvrté části na řádcích 40 a 41 fakturace od dodavatelů z čr. Je to tak v pořádku nebo mi něco uniklo? Zdá se mi to přiznání poněkud prázdné.

Předem děkuji za odpověd(i).
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #1 kdy: Leden 28, 2011 »

Je to tak v pořádku. Nezapomeňte odeslat s přiznáním i souhrnné hlášení (služby do EU s kódem 3). Nemyslím si, že by přiznání bylo prázdné, vyplňuji i prázdnější - pouhý jeden řádek (+ daňovou povinnost).
IP zaznamenána

jirkaj

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #2 kdy: Leden 28, 2011 »

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Na souhrnné hlášení samozřejmě nezapomínám.
IP zaznamenána

Francis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #3 kdy: Únor 01, 2011 »

Dobrý den.
Jako zedník, plátce DPH, jsem prováděl stavební práce v Belgii, ale fakturuji české firmě. Mám fakturovat s DPH nebo bez?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #4 kdy: Únor 01, 2011 »

Bez české DPH, místo plnění je mimo tuzemsko. Další povinnosti ohledně DPH se řídí belgickým zákonem.
IP zaznamenána

Francis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #5 kdy: Únor 02, 2011 »

Díky moc za odpověď.
IP zaznamenána

Masef

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #6 kdy: Únor 02, 2011 »

Dobrý den, mám podobný dotaz. Zedník, ale neplátce DPH, prováděl stavební práce v Německu, ale fakturuje české firmě, plátci DPH. Jak to bude tady, musím se přihlásit k DPH /služba mimo tuzemsko/ nebo vyfakturuji jako neplátce? Nějak se v tom začínám motat. V případě, že bych se musel přihlásit k DPH, jak by to bylo v souhrnném hlášení? Uváděl bych tam jako pořizovatele  služby českou firmu? Předem moc  díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #7 kdy: Únor 06, 2011 »

Bude fakturovat jako český neplátce, v tuzemsku mu nevznikla povinnost registrace. Místo plnění je v Německu a zedníkova případná registrace k DPH v Německu se řídí německým zákonem o DPH.
IP zaznamenána

Masef

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Dodání služeb do EU s využitím dodavatelů služeb z ČR
« Odpověď #8 kdy: Únor 07, 2011 »

Paní Zdeno, moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]