Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zaměstnání HPP a ŽL  (Přečteno 780 krát)

Lapada

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zaměstnání HPP a ŽL
« kdy: Leden 25, 2011 »

Dobrý den,
jsem zaměstnána na HPP a v loňském roce jsem začala podnikat na živnostenský list. Zatím mé příjmy z vedlejší činnosti (na ŽL) byly něco málo přes 4000,- Kč, (výdaje na zprovoznění této činnosti byly vyšší než tato částka). Chtěla bych se zeptat, jestli mám toho uvézt do daňového přiznání a zda si jej musím tentokrát vyplnit sama. Děkuji za informaci.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zaměstnání HPP a ŽL
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2011 »

Pokud vykazujete ztrátu z podnikání, tak si musíte sama podat daňové přiznání. Ale máte možnost volby. Uplatnění výdajů je vaše právo, nikoliv povinnost. Pokud uplatníte jen takovou část výdajů, při které nevykážete ztrátu, tak nemusíte podávat daňové přiznání a můžete požádat zaměstnavatele o roční zúčtování daně (v růžovém prohlášení podepíšete, že vaše příjmy byly nižší než 6.000,- Kč).
Přehledy o příjmech a výdajích OSVČ pro zdravotní pojišťovnu a OSSZ se podávají i v případě, že pojištěnec nemá povinnost podat daňové přiznání. Do přehledů můžete zapsat buď skutečné výdaje, nebo použijete výdajový paušál, u živnosti volné je to 60% příjmů.
IP zaznamenána

Lapada

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zaměstnání HPP a ŽL
« Odpověď #2 kdy: Leden 30, 2011 »

Děkuji moc za odpověď :-)
IP zaznamenána
Stran: [1]