Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DAP-STAVEBKO,ŽIVOTKO,PENZIJKO  (Přečteno 933 krát)

Radka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
DAP-STAVEBKO,ŽIVOTKO,PENZIJKO
« kdy: Leden 25, 2011 »

Dobry den,
rada bych Vas touto cestou poprosila o radu-
přítel má dvš stavební spoření-jedno 600 měsíčně, jedno asi 1200 měsíčně (to mu strhávají z částky,kterou posílá na hypotéku a ukladají to na stavebko) zajímalo by mě, jak je toto v danovem priznání - stačíjen do oddílu 3 odst. 47 sečíst uroky z hypotéky, úroky ze stavebka 1 a úroky ze stavebka 2 a přiložit jen přílohy? (nebo kam se pise stavebko?)

pak by mě zajímalo, jak je to s penzijním připojištěním- přítel si platí penzijko,ale jen 500 Kč měsíčně a já slyšela, že se do daně píše zaplacené připojištění nad částku 500 Kč/měsíčně... (tzn.kdyby platil 600Kč-napsal by tam jen 1200 Kč?) a zajima me zda se pise opravdu castka nad 500kč,kterou zaplatím (nebo úroky, nebo co se vlastně píše do DAP?)

A DÁLE BY MĚ ZAJÍALO mě přišlo potvrzení o placení životka s tím, že platím 320 Kč měsíčně a píšou mi tam něco v tom smyslu, že určitou částku,kterou jsem odvedla si můžu odečíst od daně. Chci se tedy zeptat tady neplatí částka nad 500Kč měsíčně, nebo také a mají jen pro všechny stejné tikopisy. A ja nevyplnovala danove priznani ale jen prohlaseni k dani(jsem invalidni), ma cenu tedy toto potvrzení o placení zivotmiho pojisteni posílat zaměstnavateli?

Predem Vam moc dekuji za pomoc

S pozdravvem Schmiederová
IP zaznamenána
Stran: [1]