Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prohlášení poplatníka k dani  (Přečteno 1751 krát)

petakapo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Prohlášení poplatníka k dani
« kdy: Leden 19, 2011 »

Dobrý den,

chtěla bych se prosím informovat, když jsem v evidenci ÚP (již nic nepobírám) a v průběhu měsíce ledna, února a března bych si chtěla u jednoho zaměstnavatele odpracovat těch 150 hodin na DPP, tak do Prohlášení poplatníka bude předpokládám lepší v oddíle I. vyplnit jen tyto 3 měsíce? Jde mi o to, že když bych nastoupila např. v dubnu do práce na HPP, tak tam bych jej podepsala na zbývající měsíce roku?
Nebo je lepší u té DPP podepsat rovnou rok 2011 a v HPP už nic nepodepisovat. Co je lepší, nebo spíš výhodnější?
Předem moc děkuji. Pavla
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Prohlášení poplatníka k dani
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2011 »

Můžete podepsat prohlášení buď jen na tři měsíce, a nebo i na celý rok. Pokud by jste našla práci a byla zaměstnána na HPP, tak u nového zaměstnavatele podepíšete prohlášení, a u původního podepíšete změnu, že k tomu a tomu datu rušíte uplatňování slevy na dani u DPP.  
Určitě se vyplatí mít podepsáno prohlášení u toho zaměstnavatele, ať je to dohoda nebo HPP, kde je vyšší hrubá mzda. Jana
IP zaznamenána

petakapo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Prohlášení poplatníka k dani
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2011 »

Dobrý den ještě jednou, děkuji za info. Měla bych ještě navazující dotaz. Kdybych tedy v dubnu nastoupila na HPP a podepsala u nich Prohlášení a u předešlého zaměstnavatele na DPP bych uplatňování slevy na dani zrušila, jak by to bylo s již vyplacenými penězi za DPP? Protože kdyby to v lednu věděli , tak by mi hned strhli srážkovou daň 15%, ne? Leden mám již odpracovaný (na DPP mi vycházejí přesně 4.000,-/měs.). , kolik by mi tedy za něj měli v únoru vyplatit, pokud tam mám Prohlášení podepsané na 2011 a jak to bude, když jim to pak v dubnu zruším?
Děkuji ještě jednou předem. Pavla
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Prohlášení poplatníka k dani
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2011 »

Prohlášení poplatníka můžete mít během roku podepsáno u více zaměstnavatelů, jen se nesmí překrývat doba uplatňování slevy v jednom měsíci u dvou zaměstnavatelů.  Takže teď na DPP mějte prohlášení podepsáno a uplatňujte slevu, teprve až budete mít jistý HPP, tak u DPP oznámíte ukončení uplatňování slevy, a nové prohlášení podepíšete u nového zaměstnavatele.  Srážková daň i daň zálohová jsou ve stejné výši, 15%.  Pokud máte u DPP hrubou mzdu Kč 4 tisíce, a podepsáno prohlášení, pak bude čistá mzda 4 tisíce.  Že v dubnu oznámíte uplatňování slevy u jiného zaměstnavatele nikomu nevadí.
Po skončení roku 2011 si od každého zaměstnavatele vyžádáte potvrzení o zdanitelných příjmech a uděláte daňové přiznání za rok 2011, kde se příjmy sečtou, odečte sleva a případné zálohy na daň a vypořádá se daň.
IP zaznamenána

petakapo

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Prohlášení poplatníka k dani
« Odpověď #4 kdy: Leden 20, 2011 »

Takže jestli tomu dobře rozumím: Prohlášení tedy podepisuji jen pro účely stanovení zálohy na daň v příslušném měsíci a doba uplatňování slev se mi nesmí v jednotlivých měsících překrývat u více zaměstnavatelů. Pochopila jsem to správně?
Děkuji mockrát Pavla
IP zaznamenána
Stran: [1]