Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pojištění nebude daň.uznatelným výdajem?  (Přečteno 5875 krát)

zuza

  • Host
Pojištění nebude daň.uznatelným výdajem?
« kdy: Listopad 02, 2007 »

Dobrý den, jsem OSVČ a dočetla jsem se, že soc.,zdravot., a důchod. pojištění si od roku 2008 nebudu moci dát do daňově uznatelných výdajů. Takže to půjde mimo a nemusí se o tom vést evidence? Kdo mi to pomůže vysvětlit? Předem děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Pojištění nebude daň.uznatelným výdajem?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 03, 2007 »

Platby na zdravotní a sociální pojištění OSVČ nebudou od 1.1.2008 daňově uznatelným výdajem a nebude proto důvod uvádět je v daňové evidenci. DE má obsahovat údaje o příjmech a výdajích v členění potřebném pro zjištění základu daně a platby pojistného už nebudou mít na základ daně vliv.
IP zaznamenána

Miluše

  • Host
Pojištění nebude daň.uznatelným výdajem?
« Odpověď #2 kdy: Listopad 28, 2007 »

Dobrý den,
také jsem se někde dočetla, tuto informaci, že platba pojistného na zdravotní a sociální pojištění OSVČ, již  nebude nákladovou položkou pdonikatele od 1.1.2008,
byla jsem překvapena a nechtěla jsem tomu věřit, teď už věřím, ale stále mi něvěří Ti, kterých se to týká, hlavně podnikatelé, kteří platí dost vysoké zálohy a nebo Ti, kteří vykazují náklady paušálními výdaji.
Teď jsem ubezpečena, že je to TAK. Tak se podle toho zařídíme.
Tato diskuse je SUPER.
Děkuji Milča
IP zaznamenána

esterka

  • Host
Pojištění nebude daň.uznatelným výdajem?
« Odpověď #3 kdy: Leden 22, 2008 »

Chtěla jsem se zeptat,když se pojistné neuvádí do DE, tak je ani nemusím platit z běžného účtu podnikatele,ale třeba ze sporožira? Tím pádem mohu BÚ zrušit, když jsem ho měla zřízený kvůli těmto platbám,né???
Děkuji za odpověď!
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Pojištění nebude daň.uznatelným výdajem?
« Odpověď #4 kdy: Leden 22, 2008 »

Jestli vám výpisy z BÚ slouží jen k prokazování plateb SP a ZP, tak můžete účet s klidem zrušit.
IP zaznamenána
Stran: [1]