Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: AVG Technologies-Kypr - prodloužení licence -elektronicky  (Přečteno 3089 krát)

Světlana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den, prosím o radu. Jsme plátci DPH, obdrželi jsme fakturu od firmy AVG na prodloužení licence jejich software.
Na fa je vyčíslen základ DPH + DPH 15%. DIČ je kyperské CY. Je místo plnění v ČR? Přiznám DPH ve výši 20% ze základu
uvedeného na fa nebo z celé fakturované částky včetně 15%DPH? Děkuji za pomoc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
AVG Technologies-Kypr - prodloužení licence -elektronicky
« Odpověď #1 kdy: Leden 19, 2011 »

Přijali jste službu od unijního plátce, místo plnění je podle § 9/1 ZDPH v tuzemsku. Podle § 108 ZDPH máte povinnost přiznat a zaplatit daň v tuzemsku bez ohledu na skutečnost, že už DPH někdo (zřejmě omylem, možná poskytovatel neví, že jste osoba povinná k dani?) odvedl na Kypru. Tuzemskou DPH 20% vypočítejte jen ze základu. Podle § 36/1 ZDPH je základem daně vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, BEZ DANĚ za toto zdanitelné plnění. Nevím, proč bychom měli vypočítávat českou daň i z kyperské daně:-)

Do nákladů (pro účely daně z příjmů) přijde celá fakturovaná částka, včetně kyperské daně.
IP zaznamenána

Světlana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
AVG Technologies-Kypr - prodloužení licence -elektronicky
« Odpověď #2 kdy: Leden 20, 2011 »

Dobrý večer, paní Zdeno,
děkuji moc za radu. Vaše diskusní fórum je skvělá věc, hodně se toho naučíme i z ostatních dotazů a odpovědí, vydržte to s námi tápajícími.
Ještě jsem se chtěla zeptat: stejná poskytnutá služba neziskové organizaci-tenisový klub-neplatce DPH, ale osoba povinná k dani - i podnikáme.
Stávají se z nás plátci přijetím služby a až tuhle službu bychom přiznávali v přiznání DPH? Děkuji a zdravím.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
AVG Technologies-Kypr - prodloužení licence -elektronicky
« Odpověď #3 kdy: Leden 20, 2011 »

Také tápu:-) Podle mého názoru se z vás přijetím této služby stávají plátci DPH ke dni přijetí služby. Pokud byste službu pořizovali pro soukromou potřebu svého člena, tak by místo plnění zůstalo na Kypru a vy byste se plátci stát nemuseli.
IP zaznamenána
Stran: [1]