Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Prohlášení poplatníka z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti  (Přečteno 1865 krát)

Petrik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,

mám smlouvu na dohodu o provedení práce. od 5.ledna do konce ledna) Mám vyplnit formulář Prohlášení poplatníka abych si mohl uplatnit slevu na dani. Ale nevím jak se takový formulář vyplňuje na internetu jsem našel toto http://www.accontes.cz/download/prohlaseni_poplatnika_2010.pdf

Zasekl jsem se hned u I. 1. kde nevím jestli mám napsat rok 2011 nebo od 5.ledna do do 31. ledna a přeškrtnou neuplatňuji a také nevím proč tam jsou tři sloupce jestli to bude třeba na další měsíc?

Pak také nevím co z položkami které se mě netýkají I. 2) I.3) jestli je mám proškrtat nebo nechat prázdné .

Pak nevím co mám napsat do II. jestli napsat Na zdaňovací obodbí nebo Dodatečné za zdaňovací období (za kalendářní měsíce) , a jestli tam stačí jenom datum kdy jsem to vyplnil nebo jestli tam patří napsat rok 2011  a podpis.

Pak III. nevím vůbec co znamená \"roční zúčtování\" to můžu nechat prázdné?

\"A potvrzuji pravdivost a úplnost údajů uvedeném v oddíle III.\"   - mám zdaňovací období od toho 5 ledna do konce ledna?  

Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Petrik

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Můžu se aspoň zeptat na u té III. co je to zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění ?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Jestli máte DPP jen na leden, tak napište jen 01/2011. Další sloupce mohou být na další měsíce, ale i na celé roky.

Položky, které se vás netýkají, můžete proškrtat, nebo nechat prázdné, je to jedno. Na to, abyste je mohl uplatnit, byste musel dodat další potvrzení. A když není potvrzení, tak není sleva.

Do II doplňte do kolonky Na zdaňovací období jen datum a podpis. Do kolonky Dodatečně za zdaňovací období nic nepište, ta je tam pro případ, že byste podepisovat prohlášení dodatečně, vy podepisujete zavčasu.  

Roční zúčtování nechejte prázdné, provádí se až v následujícím roce. O roční zúčtování můžete požádat jen u zaměstnavatele, u kterého jste byl v kalendářním roce naposledy zaměstnán.

Pravdivost údajů v oddíle III nepotvrzujte, oddíl je prázdný.
IP zaznamenána
Stran: [1]