Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nepřiznaný příjem 2009 v DP a bonus na dítě zpětně.  (Přečteno 1549 krát)

iva222

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den.
Jsem OSVČ v evidenci jako FO podnikající dle živnostenského zákona nezapsaná v obchodním rejstříku - v RES podpůrné činnosti v lesnictví, v REŽ poskytování služeb pro hospodaření v lesích a pro myslivost - druh živnosti: Ohlašovací volná. Při podání DP za rok 2009 jsem uplatnil výdaje paušálem 60% a daňová povinnost vyšla 0,-Kč. Až nyní jsem zjistil nezapočítání jedné příjmové faktury z r.2009, ale i když fakturu započítám, opět vyjde daňová povinnost 0,-Kč. Jak mám v tomto případě postupovat ?
Mohu při podání DP za rok 2010 uplatnit bonus na své dítě narozené v 9/2009, tedy i zpětně za r.2009 v případě, že já mám trvalé bydliště u svých rodičů, družka s dítětem u svého otce, ale společně žijeme u její matky, kde nemáme trvalé bydliště ani jeden. Pokud ano, stačí doložit tzv.čestné prohlášení matky družky o tom, že žijeme ve společné domácnosti a také o tom, že ani jedna (družka a její matka) neuplatňovala bonus na dítě v r.2010 ?
Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nepřiznaný příjem 2009 v DP a bonus na dítě zpětně.
« Odpověď #1 kdy: Leden 15, 2011 »

Podejte dodatečné daňové přiznání za rok 2009, ve kterém zvýšíte příjmy (předpokládám, že jste do roku 2009 zapomněl započítat fakturu, která vám byla v r. 2009 také uhrazena).

Daňové zvýhodnění na vyživované dítě za rok 2009 (4 měsíce) můžete uplatnit pouze v daňovém přiznání za rok 2009. Pokud jste zapsán v rodném listu dítěte jako jeho otec (kopii rodného listu přiložte k přiznání), a žijete s dítětem v domácnosti, pak máte nárok na daňové zvýhodnění. Domácnost se posuzuje podle § 115 občanského zákoníku: Domácnost tvoří fyzické osoby, které spolu trvale žijí a společně uhrazují náklady na své potřeby.  To znamená, že nemusíte mít stejné trvalé bydliště. Doložte čestné prohlášení matky, že spolu žijete v domácnosti a že si daňové zvýhodnění neuplatnila matka dítěte.
IP zaznamenána
Stran: [1]