Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jednatel, zaměstnanec aspolečník v jedné osobě  (Přečteno 1263 krát)

Tass

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den,
rád bych se zeptal jaký pracovní vztaj je pro mě nejvyýhodněší v nově založeném s.r.o., jehož jsem jediným společníkem a jednatelem,ale zároveň taky za tuto společnost budu fyzicky pracovat. Znamená to,že bych měl být zaměstnancem svě firmy třeba ve funkci dělník a zároveň si uzavřel smlouvu o výkonu fuknce jednatele, třeba do výše 6200,- měsíčně, tak abych nemusel platit daň z této částky a zbytek platu si dal jako zaměstnanci?
Jde mi o to, jestli to nebude administrativně složitější než být jedn jednatel a pobírat odměnu za výkon funkce jednatele. Zároveň budu provádět cesty za účelem jednak realizačních pro svoji firmu a jednak jako jednatel......musím to rozlišovat nějak v knize jízd nebo budu muset vést 2 knihy jízd pro jedno soukromé vozidlo, zároveň bych měl rovněž pobírat cestovní náhrad jako zaměstnanec i jako jednatl při cestě nad 5 hodin, to bude nutné taky rozlišovat.........nebude to všechno příliš mnoho administrativy pro pár tísíc korun za rok?

Děkuji předem za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jednatel, zaměstnanec aspolečník v jedné osobě
« Odpověď #1 kdy: Leden 15, 2011 »

Lituji, tyto stránky jsou určeny fyzickým osobám, problematikou právnických osob se nezabývají.
Jenom upozorňuji, že jednatelská odměna ve výši 6.200,- Kč měsíčně už zakládá povinnou účast na důchodovém pojištění, prošla by odměna do 6.199,- Kč.
IP zaznamenána
Stran: [1]