Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Registrace k DPH ....rozhodné datum k inventuře zásob  (Přečteno 1524 krát)

tacmud

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6

Dobrý den k 31.12.2010 jsem dosáhl obratu k povinné registraci k DPH. Dle zákona jsem se tedy 15-denní lhůtě zaregistroval na FÚ, čili se stanu plátcem DPH k 1.březnu.  Zajímá mne, jaké datum je rozhodné pro stanovení zásob při přechod s neplátce na plátce DPH.
Snad to píšu srozumitelně, někde jsem četl, že rozhodné datum ke stanovení zásob je den registrace, ale nemohu to najít a nejsem si ani jist jestli to tam bylo takto 100% napsané.

A dále až se stanu plátcem DPH musím na daňovém dokladu - paragonu  uvádět své DIČ?   Prodávám zatím jen pro konečné spotřebitele , pokud by to byla i firma tam asi uvedení DIČ bude nutné ...?

Díky za vysvetlění, jsem rád, že tento web stále funguje.  Tacmud
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Registrace k DPH ....rozhodné datum k inventuře zásob
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2011 »

Inventuru zásob si udělejte k 1. březnu 2011. Podle § 74 ZDPH máte při změně režimu (z neplátce se měníte na plátce) nárok na odpočet daně u zboží, které jste pořídil za posledních 12 měsíců před datem registrace a které máte k datu registrace( tedy k 1.3.) v obchodním majetku.

Od okamžiku, kdy se stanete plátcem, budete muset vystavovat daňové doklady. Povinnou náležitostí daňového dokladu (i zjednodušeného) je vaše DIČ, takže je budete muset uvádět na všechny DD i na paragony.
IP zaznamenána
Stran: [1]