Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: TAX number  (Přečteno 4773 krát)

KajaK

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
TAX number
« kdy: Leden 12, 2011 »

Dobrý den, nakupuji zboží pro svůj eshop ve VB, nyní mi od nich přišla žádost, abych jim zaslala TAX number, předpokládám, že tím myslí DIČ, já ale nejsem plátce DPH, stačí, když jim napíšu TAX FREE? Píšou, že to musí dokládat daňovému úřadu. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
TAX number
« Odpověď #1 kdy: Leden 13, 2011 »

Ano, napište VAT free, nebo VAT unregistered.

Dodavatel to potřebuje vědět kvůli správné fakturaci. Pokud byste byla plátcem DPH, tak by vám dodal zboží bez daně, takto vám bude zboží účtovat s anglickou DPH (pokud u nich není osvobozeno).
IP zaznamenána

KajaK

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
TAX number
« Odpověď #2 kdy: Leden 29, 2011 »

Dobrý den,
napsala jsem anglickému dodavateli, že tedy nejsem plátcem daně, přesto po mě chce stále DIČ, podle účetní to oni potřebují, mám jim tedy poslat DIČ, ale zdůraznit jim, že plátcem daně nejsem a že chci, aby mi ke zboží účtovali anglickou DPH? Nebude z toho problém?
Děkuji, Kuncová.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
TAX number
« Odpověď #3 kdy: Leden 29, 2011 »

Dobrý den, omlouvám se za špatnou odpověď. Pro účely DPH Britové používají zkratku VAT No. Předpokládám, že jste jim pod zkratkou VAT neuvedla žádné číslo. Zkratka TAX nebude mít na DPH vliv a měli by vám účtovat s britskou daní. Pošlete jim tedy své DIČ a nic nezdůrazňujte, ať si to přeberou.
IP zaznamenána
Stran: [1]