Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zodpovědná osoba  (Přečteno 2643 krát)

simic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
zodpovědná osoba
« kdy: Leden 12, 2011 »

Dobrý den, chtěla bych poradit zda musím udělat smlouvu se svým přítelem, kterého jsem určila zodpovědnou osobou v mém obchodě v době mé nemoci, který je tam za mě ještě se dvěmi brigádnicemi , které mají smlouvu DPP, musí mít přítel DPČ nebo stačí nějáké prohlášení, že je tam zdarma, má ještě své zaměstnání?Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zodpovědná osoba
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2011 »

Nemůžete s ním také uzavřít DPP?
IP zaznamenána

simic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
zodpovědná osoba
« Odpověď #2 kdy: Leden 17, 2011 »

Mohu i když u něho raději asi DPČ, jen jsem chtěla vědět, když mu nic nebudu platit, jestli to musí být, protože pak mu musím napsat plat a z něho odvést srážkovou daň.Nebo mohu napsat plat 0?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
zodpovědná osoba
« Odpověď #3 kdy: Leden 17, 2011 »

Jestli mu nebudete nic platit, tak nemůžete uzavřít pracovněprávní vztah. Nebylo by lepší nahlásit ho na ŽÚ jako odpovědného zástupce? Odpovědný zástupce s vámi sice musí být ve smluvním vztahu, ale živnostenský zákon neurčuje, jaký smluvní vztah to má být, ani že musíte odpovědného zástupce platit. Mohli byste uzavřít například smlouvu mandátní, nebo příkazní podle obchodního zákoníku.
IP zaznamenána

simic

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
zodpovědná osoba
« Odpověď #4 kdy: Únor 02, 2011 »

Děkuji za radu, zkusím se zeptat, ale už tenkrát mi řekli, když jsem se ptala, zda musím nahlašovat odpovědného zástupce, tak mi řekli ,že je to na mě koho si určím a nahlašovat to nemusím. Děkuji.
IP zaznamenána
Stran: [1]