Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poskytnutí služby českému plátci DPH do země EU  (Přečteno 5421 krát)

Zdenda

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9

Dobrý den, jsem začátečník a prosím o radu. FO plátce DPH poskytne službu (montáž zařízení, revize zařízení a pod.) pro českou firmu PO plátce DPH, montáž zařízení proběhne v Polsku. FO bude fakturovat bude bez DPH.
PO vypočte a odvede DPH a zároveň si uplatní nárok. Je to tak dobře? Děkuji za odpověď. Zdena
IP zaznamenána

Ivan44

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Poskytnutí služby českému plátci DPH do země EU
« Odpověď #1 kdy: Leden 11, 2011 »

Dobrý den, podobný dotaz jako výše.  Jak prosím postupovat  při fakturaci za práci na movité věci v zahraničí, kterou provádí jeden tuzemský subjekt-plátce DPH pro druhý tuzemský subjekt-plátce DPH a tento tuto práci následně fakturuje zahraničnímu odběrateli-plátci DPH v Německu bez DPH jako vývoz služeb (reverse charge). Je toto plnění mezi oběma tuzemskými subjekty osvobozeno od DPH, nebo tuz. dodavatel služby zatíží fakturu DPH a odběratel má nárok na odpočet.
V případě, že by se jednalo o práci na nemovité věci v zahraničí, bude postup shodný?
Na tuto problematiku mají finanční úřady nejednotný názor.
Děkuji za odpověď.
Ivan
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Poskytnutí služby českému plátci DPH do země EU
« Odpověď #2 kdy: Leden 11, 2011 »

Citace: Zdenda
Dobrý den, jsem začátečník a prosím o radu. FO plátce DPH poskytne službu (montáž zařízení, revize zařízení a pod.) pro českou firmu PO plátce DPH, montáž zařízení proběhne v Polsku. FO bude fakturovat bude bez DPH.
PO vypočte a odvede DPH a zároveň si uplatní nárok. Je to tak dobře? Děkuji za odpověď. Zdena
Pokud jde o práci na věci movité, tak bude FO fakturovat s českou daní, místo plnění se určuje podle sídla objednatele služby, zůstává tedy v ČR, i když práci provedl v Polsku. PO si uplatní nárok na odpočet na vstupu.

Pokud jde o práce na nemovitosti, tak bude fakturovat bez české DPH a bude se zajímat, kdo je povinen (zda poskytovatel nebo příjemce služby) registrovat se k DPH v Polsku, tam je místo plnění a tam má být odvedena daň. Pokud bude poskytovatel registrován v Polsku, tak bude fakturovat s polskou daní pod svým polským DIČ.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Poskytnutí služby českému plátci DPH do země EU
« Odpověď #3 kdy: Leden 11, 2011 »

Citace: Ivan44
Dobrý den, podobný dotaz jako výše.  Jak prosím postupovat  při fakturaci za práci na movité věci v zahraničí, kterou provádí jeden tuzemský subjekt-plátce DPH pro druhý tuzemský subjekt-plátce DPH a tento tuto práci následně fakturuje zahraničnímu odběrateli-plátci DPH v Německu bez DPH jako vývoz služeb (reverse charge). Je toto plnění mezi oběma tuzemskými subjekty osvobozeno od DPH, nebo tuz. dodavatel služby zatíží fakturu DPH a odběratel má nárok na odpočet.
V případě, že by se jednalo o práci na nemovité věci v zahraničí, bude postup shodný?
Na tuto problematiku mají finanční úřady nejednotný názor.
Děkuji za odpověď.
Ivan
Práce na movité věci (i když byla provedena v zahraničí): pokud fakturuje CZ plátce CZ plátci, tak s daní _ místo plnění je podle § 9/1 ZDPH v tuzemsku. Následná fakturace do Německa bez DPH (reverse charge), přiznat plnění na řádku 21, uvést do SH.

Práce na nemovitosti: nepodléhá české dani z přidané hodnoty, řídíte se předpisy příslušné země.
IP zaznamenána
Stran: [1]