Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Pár otázeček  (Přečteno 1128 krát)

Alanis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 0
Pár otázeček
« kdy: Leden 09, 2011 »

Ahojky potřebuji prosím odpovědět na pár otázek........

Zabývám prodejem zboží a to výhradně přes Aukční portál jako podnikatel
Výhodnější pro mě bude paušál.
Co mám tedy skladovat za doklady ? Pouze doklady o příjmu z podnikání ? Např. kopii vydané faktury za zboží nebo výpis z BÚ kam chodí platby ?

Věc prodám za 1000,- ale na účet mi přijde částka 1080,- (plus poštovné) . Jakou částku mám zahrnout do zdanění ?

To vše mám sepisovat do tabulky např. v excelu ? Že dne toho a toho prodáno za tolik a tolik.

Musím nějak prokazovat odkud zboží mám ? Je schopný FÚ zjistit , že zboží nakupuji v zahraničí ? (toto mě zajímá skrze DPH)

A ještě mě zajímá obrat?.abych nebyla plátcem DPH nesmím překročit ?obrat? 1ml. Za 12 po sobě následujících měsíců, po lopatě pro mě?.nesmím prodat zboží v této hodnotě za 12 po sobě bla bla bla?je to tak ?

Děkujíííííííí
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Pár otázeček
« Odpověď #1 kdy: Leden 16, 2011 »

Pro finanční úřad schovávejte kopie vydaných faktur za zboží (evidence pohledávek) a výpisy z účtu, kam chodí platby (evidence příjmů).

Do zdanění zahrňte částku 1080,-, to je váš příjem z podnikání. Kdybyste vedla daňovou evidenci, tak byste měla příjem 1.080,- a k němu výdaje za nákup zboží + výdaj na poštovné, při uplatňování výdajů procentem z příjmů máte tyto výdaje zahrnuté v paušálu.

Pokud uplatňujete výdaje procentem z příjmů, tak nemusíte finančnímu úřadu předkládat doklady o nákupu zboží. Ale mohl by je při případné kontrole požadovat živnostenský úřad podle § 31 odst. 3 živnostenského zákona.

Za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců (například za květen 2010 až duben 2011) nesmí váš obrat přesáhnout 1 mil. Kč. Do obratu se počítají příjmy a pohledávky.
IP zaznamenána
Stran: [1]