Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: přerušení živnosti  (Přečteno 1613 krát)

Lanka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
přerušení živnosti
« kdy: Březen 23, 2010 »

Dobrý den, ráda bych se zeptala manžel je nucen z důvodu že není práce pozastavit živnnost vím že by v první řadě to měl nahlásit na OSSZ a na zdravce musí to také hlásit na FÚ je platcem DPH.A má nárok na podporu když byl ve ztrátě jaký výměr dokládá na ÚP.děkuji
IP zaznamenána

LenkaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
přerušení živnosti
« Odpověď #1 kdy: Březen 30, 2010 »

Dobrý den, pokud podnikal na hlavní činnost, doloží na ÚP potvrzení, které mu vystaví OSSZ, u které byl v evidenci, ta mu potvrdí vyměřovací základ za předchozí rok, tj. za rok 2009. V případě, že měl ztrátu a podnikal v roce 2009 celých 12 měsíců, bude jeho vyměřovací základ činit 70668,- Kč.
IP zaznamenána

mazami

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
přerušení živnosti
« Odpověď #2 kdy: Leden 05, 2011 »

Dobrý den, jsem student a asi před 3 měsíci jsem si založil živnostenský list. Bohužel jsem poté onemocněl a zapoměl jsem nahlásit živnost na zdravotce a finančáku. Teď bych potřeboval pozastavit činnost. Co mám dělat, když má živnost není vlastně ani nahlášena? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
přerušení živnosti
« Odpověď #3 kdy: Leden 05, 2011 »

Jestli jste fakticky nezahájil samostatnou výdělečnou činnost, tak jste nemusel nic hlásit zdravotce ani na OSSZ. Na finančáku už jste přihlášený prostřednictvím jednotného registračního formuláře, který jste vyplňoval na ŽÚ. Možná jste se tímto formulářem přihlásil i na ZP a OSSZ, raději si k nim zavolejte, nebo se zeptejte na ŽÚ. Pokud chcete živnost přerušit, tak zajděte na živnostenský úřad a tam vyplňte změnový list.
IP zaznamenána
Stran: [1]