Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: má ŽL a nepodniká  (Přečteno 4105 krát)

kolouch

  • Host
má ŽL a nepodniká
« kdy: Květen 13, 2008 »

Dobrý den,chci se zeptat, člověk který si udělal v r.1996 ŽL (pouze nechal vystavit),nikde se nepřihlásil(Fú,pojištovny atd.),celou dobu byl zaměstnanec,nikdy nepodnikal,daňový nikdy nepodával.Je to možný?Přece když nemá přerušeno ,nebo zrušeno,bere se jako aktivní podnikatel ,ne?A bere se že má aspoň 10t. nebo ne?Neměl by podávat už pár let přiznání? hrozí mu vůbec něco?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
má ŽL a nepodniká
« Odpověď #1 kdy: Květen 13, 2008 »

Toto už je druhý dotaz ze stejné IP adresy, jen podepsaný jiným jménem. Co znamená vaše \"bere se že má alespoň 10 t. nebo ne?\"
K ostatnímu mohu říci: ano, je to možné.
IP zaznamenána

kolouch

  • Host
má ŽL a nepodniká
« Odpověď #2 kdy: Květen 13, 2008 »

Citace: Zdena
Toto už je druhý dotaz ze stejné IP adresy, jen podepsaný jiným jménem. Co znamená vaše \"bere se že má alespoň 10 t. nebo ne?\"
K ostatnímu mohu říci: ano, je to možné.
Dobrý večer,a to se u vás nesmí podávat ze stejné IP adresy druhý dotaz?
Máme pronajatý byt a o počítač se dělí celá rodina,každý se ptá za sebe a uvádí svůj email.
To na vysvětlenou .
Děkuji za odpověď kterou však nechápu,co je možné? že člověk který má třeba ŽL deset let,a nepodniká ,nemusí podávat daňový přiznání,není jeho povinost přerušit nebo zrušit ŽL? Na úřadě nám tvrdily že člověk který má ŽL  pokud ho nemá přerušený,nebo zrušený, bere se automaticky že podniká,nemůže se přihlásit např.do evidence ÚP ( pokud nepřeruší nebo nezruší ŽL)a dále např.na sociálce takového člověka berou  že podniká- pokud nemá v živnostenském rejstříku přerušení ,zrušení a hledí se na něj že má minimální měsíční příjem 10 tisíc (i když fakticky nevydělá ani korunu).Takže z toho usuzuji že ti všichni co mají vydané ŽL a nepodnikají musí přerušit nebo zrušit ŽL a pokud to neudělají bere je finanční úřad že podnikají a mají měsíčně 10 tisíc, tak musí podávat daňové přiznání ,ne?předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
má ŽL a nepodniká
« Odpověď #3 kdy: Květen 14, 2008 »

Úřad práce a státní sociální podpora spadají pod Ministerstvo práce a sociálních věcí a hrají podle úplně jiných not, než finanční úřad, který spadá pod Ministerstvo financí. Finanční úřad bere věci tak, jak skutečně jsou, zatímco pro sociálku je důležitý formální stav, tedy to, co máte napsané na nějakém lejstru (a přitom to ani nemusí být pravda). Pouhé vlastnictví ŽL neznamená, že byste se nemohl přihlásit do evidence ÚP, ale dohadujte se s nimi,  tam je asi opravdu lepší živnost přerušit:-)
Finančnímu úřadu přiznáváte skutečné příjmy a pokud žádné nebyly, tak nebylo co přiznávat. Povinnost poplatníka podat daňové přiznání upravuje § 38g zákona o daních z příjmů. Podle tohoto ustanovení nemusíte podávat přiznání pokud máte zaměstnání a nedosáhl jste přitom v příslušném roce jiných příjmů (například z podnikání) vyšších než 6.000,- Kč. Je dobrým zvykem, že lidé, kteří nemají přerušené podnikání, posílají pro jistotu na FÚ čestné prohlášení, že jejich příjmy za příslušný rok nedosáhly uvedené hranice, není to ale jejich povinnost.
Abych to shrnula: člověk, který pouze vlastní ŽL, ale ve skutečnosti nikdy nepodnikal, nemusí podávat daňová přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]