Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Spolupracující osoba OSVČ  (Přečteno 1859 krát)

MartinaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Spolupracující osoba OSVČ
« kdy: Prosinec 21, 2010 »

Dobrý den, manžel podniká jako OSVČ, já také, v jiném oboru. Může si odečíst část zisku na mne, jako spolupracující osobu? Manžel chce uplatňovat výdaje paušálem, já reálné výdaje. Musím se nahlašovat jako spolupracující osoba, pokud již taky podnikám? Netuším, do jakých kolonek daňového přiznání se to pak vyplňuje. Děkuji za informaci.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Spolupracující osoba OSVČ
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 28, 2010 »

Zahájení spolupráce by se správně mělo hlásit ZP a OSSZ, ale pokud už jste u nich evidovaná jako OSVČ, tak bych spolupráci nehlásila. V daňovém přiznání rozdělujete na spolupracující osobu v příloze č. 1 na ř. 107 a 108, spolupracující osoba tyto částky uvede na ř. 109 a 110.
IP zaznamenána

blanka2004

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Spolupracující osoba OSVČ
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 31, 2010 »

Dobrý den, mám dotaz ohledně spolupracující manželky. Manželka je evidována jako spolupracující osoba svého manžela. V srpnu 2010 se manželé rozvedli. Může manžel rozdělit příjmy a výdaje na spolupracující manželku (která už vlastně není manželkou), ale 8 měsíců v roce 2010 s ním reálně spolupracovala, platila zálohy na sociální i zdravotní pojištění. Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Spolupracující osoba OSVČ
« Odpověď #3 kdy: Leden 02, 2011 »

Manžel může rozdělit příjmy a výdaje na bývalou manželku. Rozdíl příjmů a výdajů, které převede, může činit maximálně 360.000,- Kč (8 * 45.000,-).
IP zaznamenána
Stran: [1]