Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: neodhlášení provozovny a neprodloužení přerušení živnosti  (Přečteno 2260 krát)

petra 23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý večer,zjistila jsem asi velký problém..měla jsem za to že mám přerušeno podnikání do doby než jej obnovím,ale teď jsem zjistila ze jsem jej měla přerušeno pouze na dvě léta a to od 2006 do 2008..po skončení podnikání v roce 2006 jsem byla řadovým zaměstnancem na prac.smlouvu,živnost jsem neprovozovala..Taky jsem zjistila že jsem zapomněla při přerušení živnosti zapomněla odhlásit provozovnu :( ..soc a zdravotní jsem odhlásila..no a přišel mi dopis ze živn.úřadu o provedení kontroly za poslední tři měsíce v tomto roce 2014.Nikdo nijak mě na nic neupozorňoval během těch 8 let co mi dal vlastně běžela živnost-mezi tím jsem byla i registrovaná na úp a 3 roky na mateřské dovolené-všechny pracovní smlouvy i registraci na úp mám..můžete mi aspoň trochu poradit jak dát vše do pořádku-s tou provozovnou a jak vše vysvětlit na ŽÚ a napsat jaké sankce mě zřejmě čekají?mockrát děkuji,Petra 23
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Do roku 2008 bylo možné přerušit provozování živnosti jen na 2 roky, pak se živnost automaticky obnovila. Lidí, kterým se obnovila živnost, aniž by to věděli, je spousta. Příliš se tím netrapte a řekněte na ŽÚ, že jste si neuvědomila, že máte přerušení činnosti po 2 letech prodloužit. Pochybuji, že by udělili sankce, ale mohou Vám zrušit živnost.
IP zaznamenána

petra 23

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

mockrát děkuji :) Petra 23
IP zaznamenána
Stran: [1]