Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotace  (Přečteno 2635 krát)

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Dotace
« kdy: Prosinec 27, 2010 »

Dobrý den,
rád bych zažádal a dotaci do svého podnikání. Jaké kroky mám prosím podniknout? Děkuji.

S přáním mnoha úspěchů do nového roku,
Václav Polan
IP zaznamenána

Tomík44

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Dotace
« Odpověď #1 kdy: Únor 28, 2011 »

Zdravím,
myslíte dotaci z ÚP? Pokud ano, tak dnes jsem byl zjišťovat potřebné. Podmínka je min.5 měsíců na ÚP, doložit co potřebují, takže to vychází na první platbu cca v 7 měsíci.
Th.
IP zaznamenána

Ferdinand

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Dotace
« Odpověď #2 kdy: Březen 24, 2011 »

Dobrý den, navázal bych na toto téma.
Přišel mi Platební výměr od FÚ - odvod dotace, která mi byla přidělena při rozjíždění podnikání ve výši 55000 Kč zpět státu z důvodu nedodržení bodu 6 čl. II (\"Příjemce doloží ÚP do 3 měsíců od zřízení doklady, které prokazují použití příspěvku podle bodů 4 a 5 tohoto článku dohody\" - což jsem učinil, ale 3 dny po termínu -4.10.2010- který vypršel 1.10.2010) \"Dohody o zřízení účelného pracovního místa za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti a poskytnutí příspěvku\".
Já budu podávat \"Žádost o prominutí placení odvodu a penále\" (ž1) a \"Žádost o posečkání placení vyměřeného odvodu a penále\" (ž2).
Jaké kolky se mají na tyto žádosti (ž1, ž2) nalepit? Na jak dlouho (do kdy) mohu žádat posečkání plateb v (ž2)?
Jaké odůvodnění je přípustné? V tu dobu nemocen jsem nebyl, mimo území ČR jsem se nezdržoval... Šlo o to, že 1.10. byl pátek (což jsem zjistil 30.9.) a úřední dny jsou pondělí + středa. Dotace byla skutečně čerpána jen na uvedené účely spojené se živností (tj. v souladu s Dohodou) a bylo řádně vykázáno v daňové evidenci. Rok 2010 byl pro mne ztrátový s bilancí -88719 Kč.
IP zaznamenána

Barbora

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 11
Dotace
« Odpověď #3 kdy: Srpen 04, 2011 »

Dobrý den, a co Vám bránilo zabalit příslušné doklady do obálky a ještě ten den poslat? Nebo si zavolat na Váš ÚP a poradit se, co dál?
IP zaznamenána

Ferdinand

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 18
Dotace
« Odpověď #4 kdy: Srpen 04, 2011 »

Pokud příspěvky čtete jednou za čtvrť roku, tak ani nemá cenu sem psát... Už se to od té doby vyřešilo, žádosti o prominutí placení bylo vyhověno. Uvedený odkaz není funkční.
IP zaznamenána
Stran: [1]