Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dohoda o provedení práce - je zálohová daň pro mě lepší?  (Přečteno 1979 krát)

klasifos

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Zdravím,
chtěl bych poradit s touhle věcí. Jsem student, neplátce DPH, za rok 2010 jsem měl výdaje 97 500,- Kč a příjmy 58 500,- Kč (paušálně). Měl jsem na celý rok dohodu o provedení práce a v jednom měsíci jsem si na tu dohodu vydělal 6 500,- Kč. Čili ji uvádím do daňového přiznání. V ostatních měsících jsem uplatňoval srážkovou daň, tzn. nepodepisoval jsem žádný papír o dani.

Je pro mě výhodnější si vyžádat Prohlášení k dani za loňský rok? Někde jsem četl, že je potřeba o to požádat do konce února, je to pravda?


Tento rok mám opět dohodu o provedení práce. Je pro mě lepší jako pro studenta uplatňovat zálohovou daň?



Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045

Do daňového přiznání uvedete jen odměnu, která byla zdaněná zálohovou daní _ vyžádejte si od zaměstnavatele potvrzení o výši zdanitelných příjmů a sražených záloh. Dodatečný podpis prohlášení byl možný jen do 15.2.2011. Tento rok raději podepisujte prohlášení k dani včas. Upozorňuji, že prohlášení nelze mít podepsané u dvou zaměstnavatelů současně.
IP zaznamenána
Stran: [1]