Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4]

Autor Téma: poskytování služeb do zemí EU neplátcem DPH, s místem plnění v ČR i EU  (Přečteno 44211 krát)

DanielaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,

děkuji moc za odpověď.

Ještě mě napadlo, budu muset nějak dodatečně podávat souhrnné hlášení za období, kdy jsem se k DPH nezaregistrovala i když jsem měla a mohou pak s tím mít přijemci služby v zahraničí nějaké problémy, jako že to budou muset opravit v účetnictví?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Předpokládám, že budou chtít přiznání k DPH i souhrnná hlášení.
IP zaznamenána

DanielaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,

pro (nejen) Vaši informaci: byla jsem na FÚ a zaregistrovala se zpětně a bylo mi řečeno, že se mám připravit na to, že mně budou muset za každé pozdě podané přiznání dát pokutu 500 Kč (tedy celkem 2000 Kč), že to podle nového zákona ani nelze nijak prominout ....
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Tak to je nepříjemné. Kdybyste se zaregistrovala jako dobrovolný plátce, tak byste platila pokuty jen v případě, že by Vás FÚ kontroloval a zjistil, že jste se měla registrovat už dřív.
IP zaznamenána

peters5

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Dobrý den.
Zajímalo by mě jestli musím něco řešit když poskytuji stavební práce jako neplátce DPH v Německu plátci DPH? Jediné co jsem se při hledání na tuto otázku dozvěděl je že mi nevzniká povinnost přihlášení k DPH v Čechách ale nevím jestli se nemusím registrovat někde v Německu.
Koukal jsem že to hledá plno lidí ale nikde není žádná odpověď na tento případ. Víte o tom něco? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Místo plnění je v Německu, takže v ČR nevzniká žádná povinnost ohledně DPH. Toto plnění se nezapočítává do obratu pro povinné plátcovství.

Povinnosti v Německu se řídí německým zákonem o DPH. Zkuste poradce, který se specializuje na Německo, nebo se zeptejte svého odběratele.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4]