Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: identifikovaná osoba - poskytnutí služby do EU + nákup z EU  (Přečteno 2410 krát)

Michal_H

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5

Dobrý den,

už jsem trochu zmatený a tak bych rád požádal o radu a vysvětlení.

Nejsem plátce DPH, ale jsem identifikovaná osoba. Poskytuji jednak službu do zahraničí (konkrétně Rakousko a příjemce je plátce DPH v Rakousku) a pak nakupuji zboží z EU (konkrétně z Anglie a prodejce je plátce DPH).

- Při poskytnutí služby do Rakouska vystavím fakturu bez DPH a žádné DPH neodvádím. Je to tak správně?

- A když koupím zboží v Anglii a oni mi pošlou fakturu BEZ anglické DPH, odvádím DPH já nebo neodvádím nic?
- Nebo je možné, aby mi oni poslali fakturu s anglickou DPH a já se nemusel už vůbec o nic u nás starat a nic nikam hlásit?

Budu velmi rád za každou informaci.

Děkuji moc a přeji pěkný zbytek pondělí.

Michal
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15018
identifikovaná osoba - poskytnutí služby do EU + nákup z EU
« Odpověď #1 kdy: Listopad 17, 2013 »

Při poskytnutí služby s místem plnění v Rakousku vystavíte fakturu bez DPH a podáte souhrnné hlášení. Žádné DPH neodvádíte, odvede odběratel v Rakousku.

Pokud nakoupíte zboží z Anglie bez DPH, tak odvedete daň v ČR. Budete jenom platit, nemáte nárok na odpočet. V tuzemsku prodáte zboží bez DPH (nejste plátcem).

Pořízení zboží v hodnotě do 326 tis. Kč (bez anglické daně) za kalendářní rok je vyňato z předmětu daně (§ 2a ZDPH). Pokud se udržíte pod touto hranicí, tak dodavatel může posílat faktury s anglickou daní a Vy se nemusíte o nic starat.
IP zaznamenána
Stran: [1]