Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: kolik mohu mít brigád při rodičovské dovolené  (Přečteno 3597 krát)

jarca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den mám možnost si při rodičovské dovolené vydělávat ve dvou obchodech je to možný?četla jsem že se muže vydělat neomezeně.i když u svého oficiálního zaměstnavatele mám na dobu neurčitou po RD se vracím do svého  puvodního zaměstnání a podepisuji u něj dan každy rok ,mohu teda dělat jinde na brigádě a mít dvě brigády?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
kolik mohu mít brigád při rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Říjen 08, 2010 »

Ano.
IP zaznamenána

beta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
kolik mohu mít brigád při rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Říjen 14, 2010 »

Citace: jarca
Dobrý den mám možnost si při rodičovské dovolené vydělávat ve dvou obchodech je to možný?četla jsem že se muže vydělat neomezeně.i když u svého oficiálního zaměstnavatele mám na dobu neurčitou po RD se vracím do svého  puvodního zaměstnání a podepisuji u něj dan každy rok ,mohu teda dělat jinde na brigádě a mít dvě brigády?
Jen doplním - pokud  máte daňové prohlášení podepsané u svého \"hlavního\" zaměstnavatele, u dalších zaměstnavatelů (brigád) souběžně mít podepsané prohlášení nemůžete a pokud vám bude sražena zálohová daň (v tom dalším zaměstnání), nemůžete žádat svého \"hlavního\" zaměstnavatele o roční zúčtování, ale jste povinna podat daňové přiznání na finančním úřadu. Pro vysvětlení: Zálohová daň je srážena, pokud příjem v měsíci přesáhne 5.000 Kč hrubého. Pokud budete mít v měsíci příjem do 5.000 Kč hrubého, bude vám sražena srážková daň a povinnost podání daňového přiznání vám nevzniká.
IP zaznamenána

jarca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
kolik mohu mít brigád při rodičovské dovolené
« Odpověď #3 kdy: Listopad 10, 2010 »

Dobrý den od 30.9 pracuji na dohodě o pracovní činnosti jinak jsem na rodičovské dovolené daňové prohlášení jsem u hlavního zaměstnavatele 1.11 zrušila a dala si ho na brigádě.moje otázka zní může si mě manžel uplatnit do ročního zůčtování za tento rok?Nevidělala jsem víc jak 68tisíc.na tož 10tisíc jak to vlastně je a co všechno až si manžel bude uplatnovat daně za mě a za mé tři dcery, protože ani jeden nemáme úlevu na daních ve vejplatě dáme si je jednou za rok teda manžel k tomu mě!je to tak?a co všechno potřebuju manželovi doložit až bude podávat daně?a jak to je semnou a daně ?poradíte mi?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
kolik mohu mít brigád při rodičovské dovolené
« Odpověď #4 kdy: Leden 03, 2011 »

Pokud jste měla hrubý příjem do 68.000,- Kč, tak si manžel může uplatnit slevu na vyživovanou manželku 24.840,- Kč. Dále si manžel uplatní daňové zvýhodnění na vyživované děti. Na dokladech, které máte předložit, se domluvte s manželovou mzdovou účetní. Zřejmě bude chtít potvrzení Vašeho zaměstnavatele, že jste si během roku neuplatňovala daňové zvýhodnění na děti, možná i rodné listy dětí, pokud už je nemá zkopírované z minulého roku, potvrzení o studiu dětí atd.

Vy můžete požádat posledního zaměstnavatele, kterého jste měla v roce 2010 (tedy toho, u kterého máte DPČ) o roční zúčtování daně, ale jestli jste vydělala jen 10 tisíc, tak to nemá smysl, stejně nebude co vracet. Jinak nemáte z hlediska daní žádné povinnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]