Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příjmy z pronájmu  (Přečteno 2146 krát)

jitinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Příjmy z pronájmu
« kdy: Prosinec 09, 2010 »

Dobrý den,
je možné uplatnit jako výdaj v daňové evidenci při příjmu z pronájmu nemovitosti také úroky z hypotečního úvěru na její koupi? V dané nemovitosti nemám trvalé bydliště.
Druhý dotaz se týká auta, které při zajišťování příjmů z pronájmu používám: do výdajů si uplatňuji paušál částečný (používám i pro soukromé účel), mohu si odečíst také 80% odpisů, pojistného a ostatních výdajů? Je možné mezi tyto výdaje uplatnit také výdaje za uzavření parkovacího stání automatickými vraty (využívám pouze pro parkování mého auta u rodinného domu, dříve bylo stání otevřené).
Děkuji za odpověď, J. Keltyčková
IP zaznamenána

PavlaP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Příjmy z pronájmu
« Odpověď #1 kdy: Leden 26, 2011 »

Dobrý den! Mám pouze příjmy z pronájmu (bez živn. listu), k jejich zajištění používám auto (bez soukromých jízd). Odpisy dávám do účetní evidence, paušální výdaje také. Mám platit silniční daň (u informací k daním jsem četla, že ne, ale nevím jestli se to vztahuje i na můj případ). Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Příjmy z pronájmu
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2011 »

Podle zákona se daň platí za vozidla, která jsou používaná k podnikání, nebo k jiné samostatné výdělečné činnosti. Pronájem není ani podnikáním, ani jinou samostatnou výdělečnou činností, takže pokud auto využíváte jen k dosahování příjmů z pronájmu, tak nemusíte platit silniční daň.
IP zaznamenána
Stran: [1]