Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura, daňový doklad přes internet  (Přečteno 1987 krát)

KOsa10

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 51
Faktura, daňový doklad přes internet
« kdy: Prosinec 02, 2010 »

Dobrý den,
četl jsem několik příspěvků zde na fóru, ale nejsem z toho zrovna 2x moudrý. Mohli byste mi prosím poradit. Jsem začínající podnikatel, nejsem plátce DPH. Poskytuji služby jako tvorbu webových stránek, design apod. vše přes internet. Nechtěl jsem pro začátek nikoho zaměstnávat na HPP, tak jsem se se všem co semnou spolupracují dohodl na externí spolupráci, všichní jsou OSVČ.

Má práce spočívá v tom, že nějaká firma mi zadá zakázku třeba za 3000, já jí přepošlu někomu kdo semnou spolupracuje, ten mi jí třeba za 1500,-Kč z hotový, vystaví mi fakturu a já vystavím fakturu společnosti která po mě zakázku požadovala. Sloužím jako takový prostředník.

Má otázka se týká účetnictví, faktury, či nějakého daňového dokladu. Nerad bych měl potom problémy s finančákem kvůli účetnictví. Se všemi jak jsem již říkal jednám přes internet, tedy e-mailem. Pokud tedy mi nějaký můj spolupracovní vystavý fakturu, co by měla obsahovat, lépe řečeno musí tam být nějaký elektronický podpis abych si to mohl dát do účetnictví, to samé se týká i když já vystavuji fakturu nějaké jiné firmě, zda musí obsahovat nějaký elektronický podpis apod. aby si to mohli dát do účetnictví?

Mnohokrát děkuji.

S pozdravem a přáním pěkného dne Václav Polan (polanv@atlas.cz)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Faktura, daňový doklad přes internet
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 02, 2010 »

Faktura od spolupracovníka by měla povinně obsahovat: jeho jméno, příjmení, IČ, místo podnikání a poznámku, že je zapsaný v živnostenském rejstříku. Dále zřejmě uvede číslo svého účtu, zda je plátcem DPH, datum vystavení, datum splatnosti, údaje o odběrateli, stručný popis služby a cenu.

Žádný předpis nestanoví, že by faktura musela obsahovat podpis dodavatele. Elektronický podpis by se vyžadoval pouze u daňového dokladu v elektronické podobě (podle § 26/4 zákona o DPH), ovšem elektronicky odeslaný doklad (faktura poslaná e-mailem) není dokladem v elektronické podobě, po vytištění bude mít listinnou podobu. Pokud pošlete fakturu mejlem a druhá strana si ji vytiskne, tak je to stejné, jako kdybyste ji vytisknul vy a poslal poštou, nebo předal osobně. Elektronické zaslání je jen formou doručení písemně vystaveného dokladu.

Při vystavování faktur se spíše řiďte požadavkem odběratele a pokuste se mu vyhovět Je to váš kšeft a chcete dostat zaplaceno:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]