Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Sociální pojištění u DPP  (Přečteno 1711 krát)

helushe

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Sociální pojištění u DPP
« kdy: Listopad 26, 2010 »

Dobrý den, dosud jsem byla registrovaná na úřadu práce a přivydělávala jsem si u jedné firmy na dohodu o provedení práce do 4000 měsíčně. Od ledna bych měla mít u této firmy větší výdělek (z uřadu práce proto odejdu) a nyní zvažuji, co je výhodnější: Zda si aktivovat ŽL a platit zdrav. 1601 a soc 1807, anebo dále pracovat na DPP. Pokud jsem to dobre pochopila, při práci na DPP platím pouze 1080 zdrav. Jak to je však se sociálním, pokud bych měla měsíční příjem cca 15tis. (cili víc jak 60000 ročně), tak nějaké platit musím, nebo ne?
Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Sociální pojištění u DPP
« Odpověď #1 kdy: Listopad 26, 2010 »

Podle legislativního stavu dnes v 19:51 hod. se ani v 2011 u DPP sociální daň platit nebude.

Nikdo ale nezaručí, že se nevyhlásí další stav legislativní nouze, aby se naplnil státní rozpočet, protože je tam velká díra a není na financování korupce.

Hezký den!
IP zaznamenána

JanaKr.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 28
Sociální pojištění u DPP
« Odpověď #2 kdy: Listopad 26, 2010 »

Také záleží na tom, zda se vejdete do limitu 150 hodin ročně, kterým je DPP limitována.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Sociální pojištění u DPP
« Odpověď #3 kdy: Listopad 28, 2010 »

Pokud budete pracovat na dohodu o provedení práce, tak si budete platit pouze zdravotní pojištění jako osoba bez zdanitelných příjmů. Z odměn za DoPP se nikdy neplatí sociální pojištění, výše odměny nehraje roli. Finančně výhodnější bude platit jen ZP, ovšem doba, ve které nebudete důchodově pojištěna (nebudete platit SP) se vám nezapočítá do odpracovaných let na důchod.
IP zaznamenána
Stran: [1]