Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz na téma evidence, doklady apod.  (Přečteno 1764 krát)

zaxmax

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Dotaz na téma evidence, doklady apod.
« kdy: Listopad 20, 2010 »

Dobrý den,

v lednu letošního roku jsem začal podnikat, živnost volná, neplátce DPH, student (vedlejší činnost) - provozuji internetový obchod.

V prvních měsících jsem vykazoval obrat asi 25.000Kč/měs, zboží jsem nakupoval kdekoliv (s dokladem i bez), vedl daňovou evidenci a předpokládal vykázání výdajů paušálem 60%.

Jenže za ten rok jsem hodně pochopil - nyní nakupuji zboží jen od ofic. dodavatelů, archivuju doklady, poctivě (byť myslím, že s chybami) eviduji, obrat se pohybuje kolem 80.000Kč/měs a zřejmě dále poroste, obrovský nárust zákazníků. Zkrátka mám pocit, že takto \"na koleni\" už to dále dělat nejde. Studovat jsem samozřejmě přestal a v prosinci ukončím studium oficiálně, podnikání se tedy stane mojí hlavní činností a já potřebuji poradit:

1. Kdy (v lednu?) a komu ohlásit ukončení studia a co se pro mě tímto změní? Jak mi v lednu vypočtou zálohy na SOC a ZDRAV, když se přehled podává až v březnu (tuším dobře?)

2. Zaplatit si školení, naučit se správně vést daňovku, evidenci skladu a já nevím co všechno (vidíte? fakt si nejsem jistý :) nebo si \"pořídit\" účetní?... V případě té druhé možnosti, kolik mě to asi bude stát a jak taková spolupráce probíhá?

Omlouvám se za tyto nevědomosti, ale v mém okolí nikdo nepodniká, nesedí ve vedení firmy ani nespravuje pokladnu, čili budu rád za jakoukoliv informaci... Díky!
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Dotaz na téma evidence, doklady apod.
« Odpověď #1 kdy: Listopad 22, 2010 »

IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz na téma evidence, doklady apod.
« Odpověď #2 kdy: Leden 02, 2011 »

1. Pokud jste ukončil studium během prosince (nejste studentem od prvního do posledního dne), tak budete považován za OSVČ hlavní už od prosince. Minimální záloha na ZP 1.601,- Kč je splatná od 1.12.2010 do 8.1.2011. Od měsíce ledna 2011 (splatnost od 1.1. do 8.2.2011) se minimální záloha zvyšuje na 1.670,- Kč. Minimální záloha na SP 1.731,- Kč je splatná od 1.1. do 20.1.2011 a budete ji platit až do měsíce, ve kterém podáte přehled o příjmech a výdajích.

2. Pohodlnější bude, když si zaplatíte účetní. Ceny účetních služeb se liší, zkuste pohledat na internetu.
IP zaznamenána
Stran: [1]