Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odvod zálohové daně z příjmů za zaměstnance  (Přečteno 3176 krát)

Stanislava

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 40

Dobrý den,

po dlouhé době bych měla pár dotazů, protože jsme bohužel byli nuceni zaměstnat pár řidičů. :(

Řidičům jsme dali hrubou mzdu 9800 kč, což je minimální mzda řidiče, když jsem dělala v programu mzdy, tak by vyšel odvod zálohové daně z příjmů 0 kč, protože sleva na poplatníka je asi o stovku vyšší. Chci se zeptat, zda se dávají na FÚ také nějaké přehledy jako na OSSZ a zdrav. pojišťovnu?

K čisté mzdě přidávám nezdanitelné náhrady - stravné, které dělá v průměru 17 tis., tudíž je mzda k výplatě celkem vysoká. Když jsme teď jednoho řidiče vyhodili, chce vyplnit pro úřad práce průměrný čistý výdělek. Když byl zaměstnán 1 měsíc a ten měsíc jsme mu i s náhradami vyplatili nějakých cca 26 tis., tak tam mám uvést tuto částku?

Dočetla jsem se zde o zákonném pojištění za zaměstnance. Vůbec jsem o něm neměla tušení. To lze sjednat u jakékoliv pojišťovny?

Předem moc děkuji za co nejrychlejší odpovědi. Přeji hezký víkend. Stanislava
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odvod zálohové daně z příjmů za zaměstnance
« Odpověď #1 kdy: Listopad 23, 2010 »

Na FÚ se měsíční přehledy neposílají (předpokládám, že řidiči jsou daňovými rezidenty v ČR), stačí do 28. února následujícího roku poslat vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti a z funkčních požitků (růžový dvoulist) s přílohami, minimálně s přílohou Počet zaměstnanců.

Cestovní náhrady se měsíčního výdělku nepočítají. Výpočet čistého průměrného výdělku není jednoduchý (neumím poradit), raději se poraďte na ÚP, jakou částku máte vyplnit.

Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele se sjednává jen s Kooperativou. Přihlášku a další informace najdete zde: http://www.koop.cz/pojisteni/zakonne-pojisteni-odpovednosti-zamestnavatele/
IP zaznamenána

Monda123

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 20
Odvod zálohové daně z příjmů za zaměstnance
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 08, 2010 »

Dobrý den, měla jsem podobný dotaz :) ale ještě bych se ráda zeptala, zda když je zaměstnance slovák, může si uplatnit danovou úlevu na poplatníka? A za jakých podmínek? Moc děkuji za odpověd. Monča
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Odvod zálohové daně z příjmů za zaměstnance
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 08, 2010 »

Základní sleva na poplatníka se vztahuje na všechny poplatníky bez rozdílu. Podmínkou je, že podepsali prohlášení k dani.
IP zaznamenána
Stran: [1]