Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odměna neuvolněného zastupitele  (Přečteno 2112 krát)

mikina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Odměna neuvolněného zastupitele
« kdy: Prosinec 15, 2010 »

Dobrý den,
jako neuvolněný zastupitel mám hr. mzdu 8000,-. V listopadu jsem měla mzdu poloviční, takže zde byla sražena pouze srážková daň. V prosinci už se bude srážet daň zálohová... Má pro mne význam podávat prohlášení? Nebo jej mám podat až na r. 2011? (mám 2 děti)
Můžete mi doporučit co nejlevnější řešení:-)?
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Odměna neuvolněného zastupitele
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2011 »

Uvádíte málo vstupních informací.

Za předpokladu, že
a) prohlášením myslíte prohlášení podle § 38k/4 ZDP
b) mzdou myslíte funkční požitek podle § 6/10/b ZDP
c) nemáte jiné příjmy

tak jste měla podepsat prohlášení do 30 dnů od zvolení a nemusela jste odvádět srážkovou daň ani ze 4 000 Kč.

Hezký den!
IP zaznamenána
Stran: [1]