Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Povinnost podat danove priznani kvuli zdanenemu prijmu z DPP?  (Přečteno 1113 krát)

KaterinaBE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobry den,
prosim o laskavou radu.
Pracuji na hlavni pracovni pomer u firmy A, kde mam podepsane danove prohlaseni. Zaroven mam prilezitostny \'ostatni prijem\' nekolikrat do roka, vzdy na zaklade Dohod o provedeni prace. Ve vsech pripadech byl zdanen u zdroje. (Slo o prijmy nad 5.000 za mesic, takze byla odvedena zaloha na dan).

Musim podavat danove priznani, i kdyz vsechny odmeny byly zdaneny a moje danova povinnost je tedy 0?

Dekuji!

Katerina
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14878
Povinnost podat danove priznani kvuli zdanenemu prijmu z DPP?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 03, 2010 »

Vzhledem k tomu, že jste měla souběžně 2 zaměstnavatele, kteří váš příjem danili zálohovou daní, byste správně měla podat daňové přiznání. Vyplývá to z ustanovení § 38g zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

KaterinaBE

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Povinnost podat danove priznani kvuli zdanenemu prijmu z DPP?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 06, 2010 »

Dekuji za rychlou odpoved. Precetla jsem si dany paragraf, a porad jsem z toho jelen.

Zamestnavatel mi dani zalohovou dani a mam u nej podepsane prohlaseni a narokuji u nej slevu na dani 2070 mesicne. Tento zamestnavatel mi dela danove vyrovnani. Za jednorazove prace na DPP mi zamestnavatele vzdy jednorazove strhli z jednorazove odmeny 15% na dan, coz je uvedeno i v textu mych dohod o provedeni prace.

Asi nerozumim rozdilu mezi srazkovou dani a dani, kterou platim z odmeny na DPP - vzdy 15%. Je to take \'srazka dle zvlastni sazby\', anebo je to dle definice \'zaloha na dan\', a pak proste musim delat priznani?
Mate me, ze i kdyz nedluzim zadnou dan, tak musim uradu i tak vyrobit elaborat, abych jim sdelila, ze jim nic nedluzim.
Dekuji predem za objasneni a vas cas.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14878
Povinnost podat danove priznani kvuli zdanenemu prijmu z DPP?
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 07, 2010 »

V původním dotazu jste uvedla, že máte několikrát do roka příjem na DoPP nad 5 tis. Kč měsíčně a byla proto odvedena záloha na daň. V tom případě jste povinna podat daňové přiznání, neboť jste měla více zaměstnavatelů SOUBĚŽNĚ (neměla jste příjmy ze závislé činnosti pouze od jednoho a nebo POSTUPNĚ od více plátců daně), kteří váš příjem zdaňovali zálohovou daní. Tahle povinnost je v zákoně zakotvena už hodně dlouho, přežívá z dob progresivních sazeb daně. Dnes, kdy je sazba daně jednotná, mi také připadá zbytečné plodit daňové přiznání je proto, abyste úřadu sdělila, že nic nedlužíte.
Pokud by dohody byly zdaněny srážkou dle zvláštní sazby (nepodepsané prohlášení a odměna do 5 tis, Kč měsíčně), pak by vám nevznikla povinnost podat daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]