Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nucená práce?  (Přečteno 1328 krát)

LukasV

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Nucená práce?
« kdy: Listopad 09, 2010 »

Dobrý den,
na uřadě práce jsem již veden téměř rok, po tu dobu jsem neměl žádné zaměstnání pouze několik příležistostí jako Dohoda o provedené práci. Doslech jsem se že pokud jsem na uřadě vedený kalendářní rok a nenajdu si sám zaměstnání jsem nucen přijmout a nastoupit do práce jakou mi poté vybere uřad práce. Je to opravdu tak? Případně pokud se odhlásím z uřadu práce jsem povinen platit nějaké poplatky za zdravotní pojištění?

Velice děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nucená práce?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 12, 2010 »

Upravuje § 20 živnostenského zákona (kopíruji příslušná ustanovení ŽZ):
(1) Fyzická osoba má právo na zprostředkování vhodného zaměstnání. Vhodným zaměstnáním, pokud tento zákon nestanoví jinak, je zaměstnání
a) které zakládá povinnost odvádět pojistné na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti,21)
b) jehož délka pracovní doby činí nejméně 80 % stanovené týdenní pracovní doby,22)
c) které je sjednáno na dobu neurčitou, nebo na dobu určitou delší než 3 měsíce a
d) které odpovídá zdravotní způsobilosti fyzické osoby a pokud možno její kvalifikaci, schopnostem, dosavadní délce doby zaměstnání, možnosti ubytování a dopravní dosažitelnosti zaměstnání.
(2) Pro uchazeče o zaměstnání, který je veden v evidenci uchazečů o zaměstnání po dobu delší než 1 rok, je vhodným zaměstnáním i takové zaměstnání, které
a) splňuje podmínky stanovené v odstavci 1 písm. a), b) a d), nebo
b) splňuje podmínky stanovené v odstavci 1 písm. a), c) a d) a délka jeho pracovní doby činí nejméně 50 % stanovené týdenní pracovní doby22).

Pokud ukončíte evidenci na ÚP a nebudete mít příjmy, tak budete platit zdravotní pojištění ve výši 1.080,- Kč měsíčně.
IP zaznamenána
Stran: [1]