Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: § 48 Sazby DPH u bytové výstavby  (Přečteno 18151 krát)

Adellaida

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
§ 48 Sazby DPH u bytové výstavby
« Odpověď #15 kdy: Březen 03, 2012 »

Dobrý večer paní Zdeno, děkuji mockrát za odpověď a musím souhlasit se spoustou názorǔ ostaních \"tazatelǔ\", kde Vám skládají poklonu - takže i já ... Nevím, jestli i ostatní jsou na tom stejně, čím víc se snažím dělat všechno správně  tím víc pochybuju, jestli to tak je - proto ty dotazy... Každopádně se mi bude lépe spát ... Děkuji Adéla :-)
IP zaznamenána

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
§ 48 Sazby DPH u bytové výstavby
« Odpověď #16 kdy: Březen 04, 2012 »

máte pravdu, paní Zdena fakt ví a má přehled. Jsem na tom stejně, čím víc se v něčem šťourám, tím víc pochybuji a dost často si pak říkám, vím, že nic nevím :-)
IP zaznamenána

MoncaV

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7
§ 48 Sazby DPH u bytové výstavby
« Odpověď #17 kdy: Červenec 20, 2015 »

Dobrý den, účtovala byste sníženou sazbu DPH při výrobě a montáži mini kuchyňky do papírnictví, které je v přízemí bytového domu? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§ 48 Sazby DPH u bytové výstavby
« Odpověď #18 kdy: Červenec 22, 2015 »

Pokud jde o vestavěnou linku v bytovém domě, tak bych účtovala se sníženou sazbou (bez ohledu na to, zda montujete linku do bytového či nebytového prostoru).
IP zaznamenána

denjaska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 14
§ 48 Sazby DPH u bytové výstavby
« Odpověď #19 kdy: Leden 10, 2016 »

Dobrý večer,
pročítám výše uvedené příspěvky a chtěla bych se ujistit, zda jsem je dobře pochopila. Mám podobný dotaz a moc prosím o radu:

Fyzická osoba, plátce DPH vystavil fakturu soukromé osobě  za práci v rodinném domě-text zní:

1.Výroba a montáž kuchyňské linky ......s DPH 15%
2.Dodávka a montáž myčky        ..........s DPH 15%
Je snížená sazba v pořádku?
Paní Zdenko v předešlé odpovědi píšete, že pokud jde o vestavěnou kuchyňskou linku tak se účtuje se sníženou sazbou, takže bod 1. je v pohodě, ale v bodě 2 - montáž myčky, kterou podnikatel koupil s 21% (má doklad ve výdajích) může také uplatnit 15%?
Asi je to hloupý dotaz, omlouvám se, ale raději se ptám zkušenějších...
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
§ 48 Sazby DPH u bytové výstavby
« Odpověď #20 kdy: Leden 10, 2016 »

Pokud jde o vestavnou myčku, kterou dodává v rámci výroby a montáže kuchyňské linky, tak může také uplatnit 15%.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]