Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání na rodičovské dovolené  (Přečteno 2900 krát)

Malena

  • Host
Podnikání na rodičovské dovolené
« kdy: Duben 30, 2008 »

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a ráda bych si přivydělala prodejem dětských věcí po synovi a zároveň i třeba něco přivezla ze země EU a tady to následně prodala. Chci si udělat ŽL. Stačí mi k prodeji z EU účty z obchodu? Přepočítávám to na české koruny v kurzu v jakém jsem zboží nakoupila? Jaký je rozdíl, kdybych se stala plátcem DPH? Musím dávat do příjmů i prodané věci po synovi? Někde jsem slyšela, že do 3000,- se nemusí platit daně? Stačí mi k podnikání ŽL nákup a prodej? Počítají se potom daně jinak než při obchodovnání v ČR? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Lenka D.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Podnikání na rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Květen 04, 2008 »

Příjmy z prodeje věcí po synovi jsou osvobozené od daně podle § 4/1/c) zákona o daních z příjmů, takže je nemusíte dávat do příjmů z podnikání. Při prodeji zboží z EU vám budou stačit účtenky z obchodu. K přepočtu cizí měny na českou čtěte zde:
http://www.jakpodnikat.cz/cizi-mena.php      
http://www.ployer.cz/dotaz.php?id_dotazu=106
Pokud se stanete plátcem DPH, pak můžete sdělit dodavateli zboží své DIČ, zboží vám může být dodáno bez DPH a zdanění provedete v tuzemsku. Povinně se stáváte plátcem DPH v případě, že v kalendářním roce pořídíte zboží z jiného členského státu za více než 326.000,- Kč. K podnikání stačí ŽL na nákup a prodej. Daně se počítají stejně, plátce DPH to má ale pracnější a náročnější, zvláště když pořizuje zboží z jiného členského státu.
IP zaznamenána
Stran: [1]