Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele  (Přečteno 21949 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #15 kdy: Červenec 12, 2012 »

Já bych zaměstnavatele asi odhlásila od pojištění. Vždyť není problém jej znovu přihlásit, kdyby se paní chtěla vrátit do práce.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #16 kdy: Červenec 13, 2012 »

Dobrý den, děkuji za názory, pěkný víkend, Jana
IP zaznamenána

iveta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 26, 2012 »

Dobrý den,
nevíte prosím, někdo jaká je promlčecí lhůta u dluhu za pojištění odpovědnosti zaměstnavatele. Vůbec jsem netušila, že u DPP se pojistné musí ze zákona platit. Čtu zde diskusi a zjistila jsem, že jsem od roku 2009 měla platit pojistné čtvrtletně 100,- kč. Dlužná částka se mi šplhá ke 30. 000,- Kč - to je z nezaplacených 1600,- Kč za 4 roky. Jsem z toho dost nervozní. Vždy vše platíme včas a teď tohle. Nevím zda se přihlásit Kooperativě a zažádat o prominutí penále či dělat mrtvého brouka, ale na to nemám povahu a penále se závratnou rychlostí zvětšuje......

Díky za odpověď

Iveta
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 27, 2012 »

Přihlásila bych se až nyní, jako že přijímám prvního dohodáře. Délku promlčecí doby neznám, ale pochybuji, že by Kooperativa prověřovala, zda jste náhodou neuzavírali DPP už dříve.
IP zaznamenána

iveta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 30
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #19 kdy: Prosinec 28, 2012 »

Zdeno,
díky moc za radu. Promyslím to ještě......
Přeji Vám vše nejlepší do nového roku a ještě jednou díky za Váš čas, který nám zde věnujete....

Iveta
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #20 kdy: Prosinec 28, 2012 »

Vše dobré i Vám, paní Iveto.
IP zaznamenána

alka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele
« Odpověď #21 kdy: Květen 03, 2014 »

Dobrý den přeji.
Ráda si zde pročítám rady k podnikání a tak vnímám, že mám přidat i svou zkušenost.
     Řešila jsem nedávno podobný problém, kdy jsem opomněla před lety přihlásit syna k zákonnému pojištění zaměstnavatele u Kooperativy, protože si vzal několikrát výpomoc ke svému podnikání a to na dohodu (DPP).
     Volala jsem na Kooperativu a velice ochotná paní mi vše vysvětlila, co mám udělat.
Vše, co bylo víc jak tři roky, bylo promlčeno a ostatní jsme doplatili.
Setkala jsem se s velkým pochopením od všech se kterými jsem jednala u Kooperativy. Syn se k pojištění přihlásil zpětně k datu nástupu prvního dohodáře a po vyčíslení a zaplacení dlužné částky a penále jsem ho pak odhlásila, protože již od té doby žádného zaměstnance na DPP neměl.
Přeji pěkný den a děkuji za tento web, kde se lze dovědět mnoho potřebného.
 Alka
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]