Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: student osvč, dohoda o provedení práce  (Přečteno 1724 krát)

student

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
student osvč, dohoda o provedení práce
« kdy: Květen 19, 2014 »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jsem student a v březnu jsem se stala OSVČ. Přišel mi dopis, ve kterém mám platit měsíčně nějakých 1500 Kč na pojištění. Jelikož je to má vedlejší pracovní činnost, platí za mě pojištění stát. Ještě jsem na úřadech nebyla nahlásit, že jsem student, tím myslím, že jsem nebyla na sociálním úřadě,... ale má zdravotní pojištovna má od ledna potvrzení o studiu, mám tam jít opět přiložit potvrzení o studiu? Popřípadě mám jit i na další úřady zanést potvrzení o studiu? Ještě žádné příjmy z toho nemám. A jak to je, když ted uzavřu dohodu o provedení práce?
Děkuji za odpověd.
St.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
student osvč, dohoda o provedení práce
« Odpověď #1 kdy: Květen 22, 2014 »

Od koho přišel dopis? Na OSSZ můžete doložit potvrzení o studiu až při odevzdání přehledu o příjmech a výdajích za rok 2014. Pokud odevzdáte na OSSZ potvrzení hned, tak nic nezkazíte.
Zdravotní pojišťovně by zatím mělo stačit potvrzení z ledna.
Na žádné další úřady nemusíte nyní potvrzení dokládat. Jestli si v daňovém přiznání za rok 2014 uplatníte i slevu na studium (možná bude stačit základní sleva na poplatníka), tak přiložte potvrzení i k daňovému přiznání.
Dohoda o provedení práce je pracovněprávním vztahem, povinnosti ohledně daně z příjmů a případné pojistné na zdravotní a sociální pojištění (při měsíční odměně nad 10 tis. Kč) řeší zaměstnavatel. Více informací k DPP najdete zde: http://www.jakpodnikat.cz/dohoda-provedeni-prace.php
IP zaznamenána
Stran: [1]