Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: OSVČ - nástup na mateřskou  (Přečteno 1371 krát)

stacynka1

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
OSVČ - nástup na mateřskou
« kdy: Říjen 23, 2010 »

Dobrý den jsem od 1.10.2010 jako OSVČ, předtím jsem pracovala na HPP a živnost byla vedlejší.Normálně si platím sociální, zdravotní a nemocenské pojištění.Pokoušíme se o miminko a potřebuju vědět jak to bude s vyplácením peněz. Za 1/ mateřská se mi bude počítat z nemocenského pojištění podle toho kolik si budu měsíčně platit?
          Za 2/ jestli tu částku budu pobírat po celou dobu mateřství (chci zůstat doma 3 roky)
          Za 3/a musím si po dobu 3 let mateřství platit sociální a zdravotní pojištění?
          Za 4/ kdybych náhodou přišla do jiného stavu dříve než bych stihla se rok podílet na placení nemocenského  
                   pojištění jak se to bude počítat? Zda i z nějaké částky od dřívějšího zaměstnavatele?

Děkuji moc předem za odpověď Lucka
IP zaznamenána

Kanec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
OSVČ - nástup na mateřskou
« Odpověď #1 kdy: Leden 12, 2011 »

Dobrý den, prosím o radu:
je možné pobírat PPM a zároveň podnikat, když před nástupem na mateřskou byla sestra zaměstnána a splnila oněch 270 dnů účasti na NP?

Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
OSVČ - nástup na mateřskou
« Odpověď #2 kdy: Leden 16, 2011 »

Pokud pobírá PPM z nemocenského pojištění OSVČ, tak po dobu pobírání PPM nesmí činnost vykonávat osobně. Pokud pobírá PPM z nem. poj. zaměstnanců, tak může podnikat.
IP zaznamenána
Stran: [1]