Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Evidence majetku  (Přečteno 1477 krát)

slamaster

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Evidence majetku
« kdy: Říjen 12, 2010 »

Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu, jak evidovat majetek. Otevřel jsem obchod s damskou konfekci, do ktereho jsem si sam vyrobil regaly, prodejni pult, kabinky. Chci se zeptat, jak můžu tento majetek zaevidovat v danove evidenci. Jednotlive faktury jsou na material(dřevo,šrouby..), pripadne na nejake rezani u truhlare a nedosahuji hodnot 40000.
Podobne bych poprosil o radu i co se tyce dalsiho drobneho majetku, jako jsou vesaky, raminka, zrcadla figuriny atd. Jelikoz zadna faktura nepresahla hodnoty 40000, nevim zda kazdou polozku evidovat zvlast, ci se daji jednotlive polozky zaevidovat nejak hromadne.

mockrat dekuji za pripadnou odpoved

Slama G.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15047
Evidence majetku
« Odpověď #1 kdy: Říjen 24, 2010 »

Věšáky, ramínka, zrcadla (pořizovací cena za 1 kus byla nižší, než 40 tis. Kč) uplatňujete do výdajů při jejich zaplacení. Majetek, u kterého předpokládáte výdaje na jeho opravy a údržbu, bych vedla v evidenci drobného majetku. Stačí formou seznamu: Název, datum pořízení, doklad, cena, datum a způsob vyřazení.

Při evidenci drobného majetku, vyrobeného ve vlastní režii, postupuji následovně: úhrady faktur za materiál, ze kterého byly předměty vyrobeny a za související služby uplatňuji do výdajů (provozní režie). Pak mimo daňovou evidenci alespoň přibližně rozpočítám výdaje z faktur a paragonů na jednotlivé předměty. V tomto ocenění si předměty zapíši do evidence drobného majetku.
IP zaznamenána
Stran: [1]