Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH z německa - nákup a prodej  (Přečteno 2538 krát)

andrewwalker

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
DPH z německa - nákup a prodej
« kdy: Říjen 21, 2010 »

Dobrý den,

jsem plátcem DPH a nakupuji zboží v Německu a zde u nás prodávám. Fakturace z Německa mám bez DPH.
Můj dodavatel po mě vyžadoval VAT což jsem mu poslal, bohužel momentálně moje účetní nemůže dohledat VAT mého dodavatele v Německu a tak tvrdí, že může být neplátce a v tom případě se prý na mě převádí i daňová povinost.

1) pokud je německý dodavatel neplátce může vůbec fakturovat bez DPH do jiné země ?
2) německý subjekt nakupuje zboží od výrobce taktéž z Německa tudíž pokud bude neplátce musí daň zaplatit přímo výrobci taktéž v Německu ?

3) v případě že je plátce - já nasazuji 20% až při koncovém prodeji zákazníkům ?
4) v případě, že je neplátce tak já musím odvádět nějakou daň při nákupu ?

5) když jí odvedu na \"vstupu\" jak to bude posléze s prodejem zboží v ČR a DPH.

Mám v tom trochu zmatek, ale přeci pokud bych zaplatil daň již při příjmu zboží a pak ještě při prodeji koncovému subjektu, tak jí platim 2x.

Děkuji za jak doufám pozitivní odpověď

S pozdravem a přáním hezkého dne.

Ondra
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH z německa - nákup a prodej
« Odpověď #1 kdy: Říjen 23, 2010 »

1) německý dodavatel bude fakturovat bez DPH. Pokud byste vy byl neplátcem, jak byste fakturoval doma či do jiné země? Samozřejmě bez DPH, nejste plátcem této daně
2) ano
3) pokud je plátcem, tak při příjmu zboží přiznáte daň, ale zároveň si uplatníte nárok na odpočet, takže nula od nuly pojde. Při prodeji zboží odvádíte 20% DPH
4) ne
5) na vstupu daň neodvádíte, ale odečítáte. Dodanění při nákupu od plátce jsem popsala v bodě 3)
IP zaznamenána
Stran: [1]