Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nákup bazarového zboží  (Přečteno 2201 krát)

jakub.rychetsky

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 22
nákup bazarového zboží
« kdy: Duben 28, 2008 »

dobrý den, je možné uplatnit jako daňový výdaj na věci nakoupené v bazaru? mám tím namysli např. nákup staršího notebooku od někoho na inzerát, který bych rád uplatnil jako daňový výdaj. Těžko mi ten prodávající vystaví nějaký doklad...je to tedy nějak proveditelné?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
nákup bazarového zboží
« Odpověď #1 kdy: Duben 29, 2008 »

Můžete si připravit jednoduchou kupní smlouvu na prodej movité věci (kdo, komu, co a za kolik prodává a že sjednaná částka bude zaplacena před podpisem smlouvy), prodávající (nebo někdo známý) smlouvu podepíše a vy máte potřebný podklad pro uplatnění daňového výdaje. Prodávajícího můžete informovat, že prodej movitých věcí (kromě aut, letadel a lodí), které nebyly zařazeny v obchodním majetku prodávajícího, je podle § 4/1/c) osvobozen od daně z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]