Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Podnikání v ČR a zároveň pracovní poměr v Anglii  (Přečteno 760 krát)

Emily.star

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem. Ráda bych si založila ŽL na podnikání v ČR, jedná se o poskytování služeb (poradenství, které probíhá přes internet, nemusím tedy být fyzicky na území ČR ), ale zároveň se mi nabízí pracovní pozice v Anglii (na plný úvazek), kde bych odváděla daně a pojištění v rámci svého zaměstnání v UK.

Lze tedy zkloubit práci v Anglii s podnikáním v ČR nebo je tady nějaký zákon či předpis, který by mi v tomto bránil? Pokud bych mohla požádat o radu, zda tedy mohu takto postupovat. Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den. Ema
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Podnikání v ČR a zároveň pracovní poměr v Anglii
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2010 »

Podle mého názoru klidně můžete pracovat v Anglii a podnikat v ČR, žádný předpis tomu nebrání. Ale myslím, že to pro vás nebude příliš výhodné z hlediska zdravotního a sociálního pojištění. Informujte se u své zdravotní pojišťovny a na OSSZ, zda na vás nebudou (z důvodu zaměstnání v UK) pohlížet jako na OSVČ hlavní a nebudou vyžadovat pojistné z minimálního vyměřovacího základu.
IP zaznamenána
Stran: [1]