Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Poplatky za vstup do investičního fondu - výdaj?  (Přečteno 853 krát)

Bohu78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den, může mi prosím někdo poradit, zda poplatky spojené se vstupem do investičního fondu (nákup cenných papírů) lze považovat za daňově účinný výdaj? Jsem FO - OSVČ - vedu DE
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14877
Poplatky za vstup do investičního fondu - výdaj?
« Odpověď #1 kdy: Listopad 02, 2010 »

Ano, jde o daňově účinný výdaj. Předpokládám, že cenné papíry nebudete vkládat do obchodního majetku, aby příjem z prodeje byl po 6 měsících osvobozen a nepodléhal odvodům ZP a SP. Pokud nedodržíte časový test, tak zdaníte podle § 10 ZDP.
Pročtěte článek zde:  http://www.investujeme.cz/clanky/jak-zdanit-akcie-a-podilove-listy/
Je sice staršího data, ale v zásadě platí. Podmínky pro osvobození příjmů  upravuje § 4, odst. 1, písm. w) zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána
Stran: [1]