Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Registrace při poskytování služby v EU  (Přečteno 1582 krát)

Sim15

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Registrace při poskytování služby v EU
« kdy: Říjen 14, 2010 »

Dobrý den, prosím o radu týkající se povinnosti registrace při poskytování služeb na Slovensku. Svářeči (plátce i neplátce) poskytují službu (montáž) českému plátci registrovanému k dani na Slovensku. Jedná se o práce na nemovitosti. Jsou svářeči povinni se na Slovensku registrovat? Podle slovenského zákona o DPH §5 odst 1 b) si myslím, že tuto povinnost nemají. Vím, že se jedná o daňové zákony jiného státu, přesto prosím o odpověď, pokud s tím máte nějakou zkušenost. Předem děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15016
Registrace při poskytování služby v EU
« Odpověď #1 kdy: Říjen 18, 2010 »

Podle slovenského zákona o DPH je při službách spojených s nemovitostí možné přenést daňovou povinnost na osobu, která má na Slovensku sídlo (místo podnikání, bydliště), nebo PROVOZOVNU. Pokud český objednatel nemá na Slovensku provozovnu, tak by se měl registrovat k dani poskytovatel služby.
Alespoň to vyplývá z informace k novele zákona č. 222/2004 Z.z. o DPH ve znění platném od 1.1.2008.

Kopíruji příslušnou část informace: upresňuje sa ustanovenie § 69 ods. 2 zákona o DPH v tom zmysle, že daňovú povinnosť možno preniesť len na zdaniteľnú osobu, ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko.

Najdete zde:
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/letaky_dph_main.html
IP zaznamenána
Stran: [1]