Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Znovu zahájená živnost  (Přečteno 1562 krát)

Mirunka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Znovu zahájená živnost
« kdy: Říjen 10, 2010 »

Dobrý den, v květnu 2010 jsem znovu zahájila živnost, kterou jsem v dubnu loňského roku přerušila. V tomto období jsem měla výdaje za materiály, ze kterých jsem dělala zásoby, abych mohla činnost znovu zahájit. Tudíž by mě zajímalo, zda si mohu tyto výdaje dát do účetnictví (daňové evidence) stejným způsobem jako zřizovací výdaje při zahájení činnosti nebo to mám udělat jinak, případně jak? V zákoně o daních z příjmu v § 5 odst. 7 jsou řešeny výdaje na zahájení činnosti, ale o znovuzahájení jsem nic nenašla. Předem děkuji za odpověď. Zdraví Mirka
IP zaznamenána

vikipiano

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Znovu zahájená živnost
« Odpověď #1 kdy: Říjen 14, 2010 »

potrebuji zjistit pro zdravotni pojistovnu kdy jsem presne obnovil podnikani ,jsem v zahranici a nemohu se dostavit na zivnostensky urad.Je mozno zjistit datum po internetu kdyz zadam cislo nebo jmeno ZL jeho zahajeni?
Dekuji Viktor
IP zaznamenána

Mirunka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Znovu zahájená živnost
« Odpověď #2 kdy: Říjen 14, 2010 »

Zahájení je možné najít v registru živnostenského podnikání, stačí zadat IČ a dát historii. Stránky www.rzp.cz Mirka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Znovu zahájená živnost
« Odpověď #3 kdy: Říjen 24, 2010 »

Citace: Mirunka
Dobrý den, v květnu 2010 jsem znovu zahájila živnost, kterou jsem v dubnu loňského roku přerušila. V tomto období jsem měla výdaje za materiály, ze kterých jsem dělala zásoby, abych mohla činnost znovu zahájit. Tudíž by mě zajímalo, zda si mohu tyto výdaje dát do účetnictví (daňové evidence) stejným způsobem jako zřizovací výdaje při zahájení činnosti nebo to mám udělat jinak, případně jak? V zákoně o daních z příjmu v § 5 odst. 7 jsou řešeny výdaje na zahájení činnosti, ale o znovuzahájení jsem nic nenašla. Předem děkuji za odpověď. Zdraví Mirka
Uplatnila bych ve výdajích dnem znovuzahájení činnosti.
IP zaznamenána
Stran: [1]