Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zvláštní režim v rámci EU  (Přečteno 2025 krát)

Gabriela Horáková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zvláštní režim v rámci EU
« kdy: Říjen 04, 2010 »

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda je nutné se registrovat k DPH ve zvláštním režimu (cestovní služby) v Polsku. Prodáváme ubytovací vouchery i polským zákazníkům. Nikde jsem nenašla zda je třeba při poskytování cestovní služby do EU převážně neplátcům DPH  se registrovat k DPH v příslušném státě? Stejně jako je to u zasílání zboží do jiných členských států. Můžete mi prosím poradit sama nebo kde bych tyto informace mohla získat? Stačí mě odkázat se na příslusný paragraf zákona. Předem Děkuji Gabriela Horáková
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zvláštní režim v rámci EU
« Odpověď #1 kdy: Říjen 04, 2010 »

§ 89/4 ZDPH:
(4) Při poskytnutí cestovní služby je místem plnění místo, kde má poskytovatel poskytující službu sídlo nebo místo podnikání. Pokud je však tato služba poskytnuta prostřednictvím provozovny, je místem plnění místo, kde je tato provozovna umístěna.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Zvláštní režim v rámci EU
« Odpověď #2 kdy: Říjen 04, 2010 »

Informace MF ČR k uplatňování DPH u služeb cestovního ruchu. Sice staršího data (odvolává se na ustanovení, které už v ZDPH nejsou, například § 10 se od 1.1.2010 významně změnil), ale mohla by se hodit. Najdete zde:

http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-53EDF4E6-E7CDCCFA/cds/xsl/219_7566.html
IP zaznamenána

Gabriela Horáková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zvláštní režim v rámci EU
« Odpověď #3 kdy: Říjen 04, 2010 »

Moc děkuji za odpověď, myslela jsem si to, ale potřebovala jsem se v mém názoru utvrdit.
IP zaznamenána

Gabriela Horáková

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Zvláštní režim v rámci EU
« Odpověď #4 kdy: Říjen 04, 2010 »

Děkuji prostuduji:)
IP zaznamenána
Stran: [1]