Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: uschování prodejních paragonů pro Fú  (Přečteno 2800 krát)

MD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
uschování prodejních paragonů pro Fú
« kdy: Září 30, 2010 »

Jsem OSVČ, plátce DPH, vedu DE, maloobchod.
Zajímalo by mě, jestli po mně může FÚ vyžadovat kopie prodejních paragonů?  Tržby totiž eviduji denně, ale souhrnnou částkou za celý den. Stačí to? Děkuji Monika D.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
uschování prodejních paragonů pro Fú
« Odpověď #1 kdy: Říjen 01, 2010 »

Daňové doklady byste měli uchovávat 10 let (§ 27 ZDPH). Pro účely daně z příjmů máte povinnost archivovat doklady po dobu, po kterou vám může být doměřena daň (§ 7b/5 ZDP).
IP zaznamenána

MD

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
uschování prodejních paragonů pro Fú
« Odpověď #2 kdy: Říjen 02, 2010 »

Děkuji za odpověď. Archivace je mi tedy jasná. Spíše mě tedy zajímalo, jestli musím každému jednomu zákazníkovi vydávat daňový doklad (což dělám jen na vyžádání) a kopie těchto dokladů potom uchovávat?  Nebo stačí jeden souhrnný doklad s celkovou tržbou a vyčísleným DPH za celý den? Omlouvám se , že mi to jednou nestačilo, ale byla bych moc vděčná za odpověď . Děkuji moc Monika
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
uschování prodejních paragonů pro Fú
« Odpověď #3 kdy: Říjen 02, 2010 »

Pokud jsou vašimi zákazníky běžní občané (nejde o osoby povinné k dani, nebo o právnické osoby, které nejsou založeny nebo zřízeny za účelem podnikání), tak nemusíte každému jednotlivému z nich (ani pro sebe) vystavovat daňové doklady. Upravuje § 26 ZDPH.

Při platbě za hotové jste povinni na požádání _ nikoliv automaticky každému _ vystavit ZDD (§ 28/3 ZDPH). Vystavení dokladu o prodeji zboží (poskytnutí služby) opět pouze na vyžádání zákazníka ukládá i živnostenský zákon.

Kopie takto občas vystavovaných DD bych asi nesyslovala. Nejsou rozhodné pro stanovení vaší daňové povinnosti, daň přiznáváte na základě denní soupisky tržeb.
IP zaznamenána
Stran: [1]